Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par izglītības ieguves formu brīvu izvēli

Foto: Unsplash

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par izglītības ieguves formu brīvu izvēli. “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta biedrība “Humanitārā perspektīva”. Tajā uzsvēra, ka pandēmijas apstākļos skolas un ģimenes bija spiestas strauji pāriet uz attālinātām mācību formām.

“Nenoliedzami, ka digitālās tehnoloģijas paver jaunas iespējas izglītības organizācijā un personalizācijā, turklāt arī turpmāk skolām, pedagogiem, skolēniem un ģimenēm jābūt tiesībām izmantot un eksperimentēt ar jaunām tehnoloģijām mācību procesā. Tomēr jaunas tehnoloģijas nes arī riskus – palielina nevienlīdzību izglītībā un var novest pie noteikta veida zināšanu vai kompetenču neapgūšanu,” uzskata biedrības pārstāvji.

Lai nodrošinātu labu izglītību visiem un izglītības sistēmas pielāgošanos mūsdienu izaicinājumiem, tehnoloģijām ir jābūt pieejamām, bet to izmantošanai – brīvprātīgai, uzskata iniciatīvas autori. Tiem, kas grib un spēj, ir jānodrošina attālinātu mācību iespējas, savukārt tiem, kas tam nav gatavi, ir jāgarantē tradicionālas izglītības ieguves formas. Līdz ar to, viņuprāt, izglītības jomu regulējošajos likumos būtu jānodrošina izglītības ieguves formu brīva izvēle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Idejas autoru ieskatā attālinātu mācību gadījumā personīgs dators ir uzskatāms par būtisku izglītības infrastruktūras sastāvdaļu, tāpēc tas būtu jāfinansē no valsts vai pašvaldības budžeta.

Biedrība uzskata, ka šādu pārmaiņu rezultātā izglītības sistēma attīstīsies vienmērīgi, ļaujot saglabāt esošās labās lietas un kvalitatīvi ieviest inovācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.