Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Turpina iemūžināt nacionālo partizānu piemiņu

Piemiņas akmens nacionālajiem partizāniem Alūksnes novada Mālupes pagastā
Foto: Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: publicitātes

Šogad martā apritēja 75 gadi kopš Stompaku kaujas – lielākās nacionālo partizānu kaujas, kurā piedalījās 350 partizānu un 480 PSRS iekšlietu karaspēka karavīru. Dramatiski notikumi tolaik risinājās arī Liepnas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krīt kaujā pie Ašuslila

Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba “Sarma” vadītāja Dzidra |Mazika informē, ka turpinot iemūžināt nacionālo partizānu piemiņu, vēl šogad Liepnas pagasta Sprinduļu kapos paredzēts atklāt piemiņas plāksni nacionālajiem partizāniem, kuri izlauzās no Stompaku kaujas vietas 1945. gadā no 2. uz 3. martu un nokļuva Liepnas pagasta Ašusilu. Tā paša gada 28. martā notika kauja ar Iekšlietu karaspēku Ašusilā, un tajā gāja bojā 12 partizāni.

“Pateicoties vēsturniekam Zigmāram Turčinskim, ieguvām 12 cilvēku vārdisko sarakstu, kuri gāja bojā kaujā Ašusilā, bet nav zināms, kur viņi ir apglabāti. Piemiņas plāksni iecerēts novietot Sprinduļu kapos līdzās represēto piemineklim,” stāsta Dz. Mazika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina ziedot piemiņas vietas izveidei

Alūksnes un Apes novada politiski represēto klubs “Sarma” realizējis virkni projektu sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu (AANF). Tajā skaitā par “Prāta laboratorijas” dalībnieku ziedojumiem izgatavota piemiņas plāksne, kas uzstādīta Strautiņos, kur 1945. gadā tika noslēgts pamiers starp nacionālajiem partizāniem uz Iekšlietu karaspēku. Savukārt par ziedojumiem, kas savākti Alūksnes un Apes novada fonda akcijā “Kultūrai”, tapusi piemiņas plāksne, ko atklāja nacionālo partizānu grupas “Jumba” bunkura vietā.

Represēto klubs “Sarma” un AANF arī šoreiz aicina sabiedrību ar ziedojumiem atbalstīt piemiņas vietas izveidi nacionālajiem partizāniem Sprinduļu kapos, pieminot notikumus pirms 75 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedojuma iespēja

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr. 40008090271
Banka: AS SEB Banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV96UNLA0050019750651

Ar norādi “Ziedojums piemiņas vietai Liepnā” vai skaidrā naudā Alūksnes un Apes novada fondā pie Dzintras Zvejnieces.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.