Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šķaudīšana, tekošs deguns, asarojošas acis – kāds putekļsūcējs palīdzēs cīņā ar putekļu alerģiju?

Pasaules Veselība Organizācija paredz, ka drīzumā jau katrs otrais cilvēks cīnīsies ar kādu no alerģijām, kas laika gaitā var atstāt paliekošu iespaidu uz veselību. Visbiežāk sastopamā alerģija ir no putekļiem jeb putekļu ērcītēm, kas izraisa elpceļu problēmas. Cīņā pret to nozīmīga ir arī regulāra un kārtīga mājas uzkopšana, taču maksimāli efektīva putekļsūcēja izvēlē jāatceras pāris punkti, lai tas alerģisko daļiņu koncentrāciju gaisā samazinātu, nevis otrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes

Putekļu alerģijas biežākās pazīmes ir aizlikts deguns, bieža šķaudīšana, hroniskas iesnas, acu gļotādas iekaisums un pat tādas ādas problēmas kā ekzēma vai psoriāze. Amerikas Alerģijas, Astmas un Imunoloģijas akadēmijas (AAAAI) speciālisti atzīst, ka smagākos gadījumos cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret putekļu ērcītēm, ar laiku var attīstīties bronhiālā astma. Savukārt tiem, kuriem pastāvīgi ir aizlikts deguns, nereti ir miega traucējumi, kas var radīt koncentrēšanās grūtības, hronisku nogurumu un biežas garastāvokļa maiņas.

Lai mazinātu alerģiju ietekmi ikdienā, labs sākuma punkts ir atbilstoša putekļsūcēja izvēle. Samsung produktu eksperti norāda uz pāris lietām, kas var palīdzēt izvēlēties atbilstošāko ierīci:

HEPA filtrs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Samsung speciālisti iesaka pievērst uzmanību putekļsūcēja filtram – svarīgi izvēlēties ierīces ar sertificētiem filtriem, kas spēj izfiltrēt izejošo gaisu, un īpaši ieteicams ir HEPA filtrs. Putekļsūcēji ar HEPA filtriem spēj absorbēt putekļu daļiņas līdz pat 0,3 mikrona izmēram, notverot dzīvnieku blaugznas, putekļu ērcītes un citas sīkās daļiņas, kas citkārt pēc tīrīšanas nosēžas atpakaļ uz virsmām. Piemēram, Samsung Jet putekļsūcēji ar HEPA piecu slāņu filtrācijas sistēmu spēj izfiltrēt līdz pat 99,999 % putekļu daļiņu, lai tās nenonāktu atpakaļ gaisā. Šo filtrācijas sistēmu ir atzinis arī Britu Alerģijas fonds, un ir piešķirts SLG (Schubert Leiter Geratesicherheit) sertifikāts, kas apstiprina atbilstību Eiropas noteiktajām regulām.

Mazgājamas detaļas

Lai arī māja spīd un laistās, var gadīties, ka tieši putekļsūcējs ir baktēriju perēklis, kas var izraisīt alerģisku reakciju – jo uz tā ir sakrājušies putekļi un netīrumi. Tāpēc, iegādājoties jaunu putekļsūcēju, ieteicams pirms tam apskatīt, vai tā detaļas ir iespējams atdalīt ērtai mazgāšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemērots dažādām virsmām un vietām

Lai cīnītos ar putekļiem mājās, nepietiek vien ar grīdu un paklāju uzsūkšanu – tikpat svarīgi ir izsūkt mīkstās mēbeles, aizkarus, grūtāk aizsniedzamas vietas zem plauktiem un citas, kur laika gaitā mēdz sakrāties putekļi. Te noderēs putekļsūcējs ar lielu uzsūkšanas spēju un maināmiem uzgaļiem, turklāt tiem jābūt viegli maināmiem. Piemēram, Samsung putekļsūcējs ar Jet Cyclone tehnoloģiju sasniedz līdz pat 200W lielu jaudu, nodrošinot vienu no jaudīgākajām uzsūkšanas spējām nozarē, kā arī tam ir uzgalis, kas īpaši paredzēts, lai notīrītu dzīvnieku spalvas un putekļus no dīvāniem, matračiem un pārvalkiem. Tomēr arī pēc putekļu uzsūkšanas, iespēju robežās, audumus, tai skaitā paklājus, aizkarus un dīvānu pārvalkus, ieteicams mazgāt augstā temperatūrā, lai pilnībā likvidētu putekļu ērcīšu klātbūtni.

Viegls

Telpas ieteicams tīrīt vismaz reizi nedēļā, kā arī īpaši pievērst uzmanību dažādiem punktiem mājās, kuros mēdz sakrāties visvairāk putekļu. Ikvienas sadzīvi atvieglos viegli pārvietojams putekļsūcējs, kas nepārsniedz 2 kg svaru vai arī tāda ierīce, ko nav nepieciešams pieslēgt elektrībai, jo to būs vieglāk ātri paņemt un izsūkt nepieciešamo telpu vai vietu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.