Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Rīga”, “Stella”, “Delta” tiekas Apē!

Mārtiņš Janušs: “Pilsēta sestdien modīsies no mopēdu rūkoņas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NO APES LĪDZ IGAUNIJAI.
Ko dara Apes ļaudis svētdienīgā pēcpusdienā? Izdzen no garāžas savu restaurēto mopēdu un dodas ekspedīcijā uz Igauniju. Dodies arī tu izzināt Api un apeniešu tradīcijas – 22. augustā Apes pilsētas svētku svinībās, piedaloties mopēdu, velosipēdu salidojumā “Rīga, Stella un Delta satiekas Apē!” Foto: Madara Tjukša

Nav noslēpums, ka Apes pilsētā mopēdi, moči un motokrosi bijuši lielā godā. Jo tieši Apē aizsākušās slavenās sacensības “Vaidavas kauss”, iedvesmojot Apes puišus motopriekam. Tā ir viena no Apes pievienotajām vērtībām, ko uzsver arī Mārtiņš Janušs, kurš šogad Apes pilsētas svētku laikā, 22. augustā, organizē mopēdu un velosipēdu salidojumu “Rīga, Stella un Delta satiekas Apē!”.
MĀRTIŅŠ JANUŠS
šogad organizē mopēdu un velosipēdu salidojumu Apes pilsētas svētkos, un plāno pierādīt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.
Foto: Loreta Jargane

Kas paredzēts parādē?

“Sestdien, 22. augustā pulksten10.30 tiekamies arodskolas stāvlaukumā, un tad pulksten 11.00 dosimies kopā uz Apes centru, atrādīsim veco labo jaunajā veidolā. Dižosimies un parādīsim savu braucamrīku, būsim radoši un spilgti savā tēlā un noformējumā, aicinu pie tā piedomāt. Var braukt arī bērni, esam parūpējušies par drošību – būs policijas pavadība. Vēlāk Ganību ielā visi varēs satikties, parunāt, dalīties pieredzē, idejās, apskatīt un nofotografēt mopēdus. Zināms, ka būs arī interesenti no citām pilsētām – Cēsīm, Valkas. Jācer, ka iesaistīsies arī igauņi, ” tā vēsta M. Janušs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šo parādi mums gribas atgādināt, ka vecais labais kaut kur ir un tas nepazūd. Tā ir nostalģija vecākām paaudzēm un vērtība jaunajiem. Mopēdu vairāk nepaliek. Tas ir svētdienas aparāts, ar ko izbraukt un dabūt savu pozitīvo vitamīna devu. Pilsēta sestdien modīsies no mopēdu rūkoņas, “par pasākumu stāsta Mārtiņš Janušs.

APENIEŠU DĀRGUMI. “Rīga 11”, “Rīga 7”, “Rīga 13”, “Rīga 5”, tā saucamā “Gaujīte” un daudzi citi Latvijas ražojuma mopēdi tiksies vienuviet – Apē. Šiem vēsturiskajiem braucamajiem daudzas rezerves daļas vairs nevar dabūt, un tās meistari gatavo no jauna. M. Janušs uzsver, ka “Deltas”, “Stellas” ir astoņdesmito gadu bērnu prieks. Foto: Madara Tjukša

Vairāk par mopēdiem un aizraušanos lasiet 21. augusta laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.