Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neapmierināti ar ieilgušo Gulbenes ielas remontu

Foto: Aivita Lizdika

Redakcija saņēmusi sašutuma pilnas ziņas no Gulbenes ielā, Alūksnē, strādājošajiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem par to, ka remontdarbi, kas šajā ielā iesākti pirms trīs gadiem, uz priekšu virzās ļoti lēnu vai pat dažbrīd ir apstājušies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes ielā strādājošajiem uzņēmējiem ilgstoši remontā esošā iela rada biznesa zaudējumus, jo ne visi cilvēki labprāt pa šo ielu dodas uz degvielas uzpildes staciju, uz mēbeļu un santehnikas, būvmateriālu veikaliem, kā arī uz veļas mazgātavu, kuras pakalpojumi nepieciešami ikdienā. Arī šajā ielā mītošajiem iedzīvotājiem ilgstoši nesakārtotā iela rada acīm redzamas neērtības.

Trīs gadi nav ilgs laiks

Redakcija pēc skaidrojuma vērsās Alūksnes novada pašvaldībā. “Būvdarbi Gulbenes ielā notiek secīgi. Pirmie darbi saistās ar kanalizācijas un ūdensvada izbūvi, kas bija SIA “Rūpe” projekts. Jau tolaik sapratām, ka nebūs saimnieciski pareizi pēc inženierkomunikāciju ierīkošanas “lāpīt” izraktās tranšejas, jo jau tolaik Gulbenes ielas asfalta segums bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Sapratām, ka aizbērtās tranšejas jāapber ar šķembām un jāplāno, kā šo ielu sakārtot. Līdz ar to tas prasīja ilgāku laiku projektēšanai un pēc tam arī uzņēmējdarbības atbalsta programmas īstenošanai, ar kuras starpniecību tagad atjaunosim Gulbenes ielas asfalta segumu, ietves un citu, blakām esošo infrastruktūru,” stāsta pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis. Viņaprāt, trīs gadi nav ilgs laiks šāda projekta realizācijai.

Darbus veic kompleksi

Arī pašlaik SIA “Rubate” strādā šajā ielā, bet darbi notiek secīgi. Jāņem vērā arī tas, ka šim uzņēmumam vienlaicīgi ir vairāki būvobjekti, jo vēl šogad jāapgūst piešķirtie finanšu līdzekļi. “Būvdarbi rit pēc grafika, un pašlaik nekas neliecina, ka tie būs pabeigti ārpus noteiktā termiņa,” uzsver izpilddirektors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī domes priekšsēdētāja vietniece attīstības un investīciju piesaistes jautājumos Līga Langrate iepazinusies ar esošo situāciju Gulbenes ielā. “Gulbenes ielā pašlaik ir demontētas vecās ietves. Jā, remontdarbu ziņā pašlaik ir nedaudz klusāks, bet tas saistīts ar paralēli veiktajiem darbiem Tālavas ielā, jo ielu renovāciju būvnieks veic kompleksi,” saka L. Langrate.

Iesaka paciesties

I. Berkulis atzīst, ka arī pašvaldība šajā sakarā saņēmusi neapmierinātus uzņēmēju un iedzīvotāju zvanus, tomēr uzsver, ka jāpaciešas. “Iela remontdarbu laikā no rītiem tiek arī laistīta, lai gan šajā karstajā laikā valgums ilgi nesaglabājas. Protams, mēs atvainojamies par sagādātajām neērtībām, bet jāpaciešas,” saka I. Berkulis.

Pašvaldībā norāda, ka valstī daudz kur vasarā notiek ielu un ceļu būvdarbi, tādēļ ir problēmas, piemēram, ar asfalta ražošanu pietiekamā daudzumā un citu materiālu pieejamību konkrētā laikā. “Būvnieki tādēļ nereti darbu plāno nevis loģiskā secībā, kā, iespējams, šķiet kādam skatītājam no malas, bet pēc materiālu pieejamības iespējas,” piebilst arī domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Druvis Tomsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Svecīšu vakaru pēc iespējas ērtāk

Neērtības iedzīvotājiem un uzņēmējiem pagaidām jāpacieš arī citās ielās, kur notiek remontdarbi. Viena no tādām tagad ir arī Miera iela, par kuras stāvokli iedzīvotāji un viesi īpaši pukojās kapusvētku nedēļā. “Arī šo ielu no rītiem laista ar ūdeni, lai mazinātu putekļus. Pirms kapusvētkiem veikta arī apstrāde ar pretputekļu materiālu, lai gan tas notika neveiksmīgi – pirms straujā lietus, kas uznāca pēkšņi un materiālu noskaloja,” saka D. Tomsons.

Nesen notikušajā būvsapulcē pašvaldība būvniekam atgādinājusi faktu, ka 1. oktobrī Alūksnes kapos notiks Svecīšu vakars, aicinot organizēt būvdarbus tā, lai atkal netiek traucēta satiksmes plūsma, kas šajā laikā būs intensīvāka. “Pēc pašreizējām aplēsēm secinām, ka asfalta seguma apakškārta līdz tam laikam tomēr netiks uzklāta, taču būvnieks oktobrī to tomēr plāno izdarīt, ja vien būs piemēroti laika apstākļi. Būvniekam esam norādījuši, ka jau nedēļu pirms Svecīšu vakara iela jāuztur pēc iespējas labākā braucamā stāvoklī. Kapu svētkus varējām apmeklēt kājām, bet uz Svecīšu vakaru cilvēki tomēr vairāk dodas automašīnās. Būvnieks ir solījies darīt visu, lai nodrošinātu pēc iespējas ērtāku nokļūšanu,” saka I. Berkulis.

Saspringtā situācija mainīsies

Līdz ar “Rimi Mini” un autoostas atvēršanu Pils ielā pilsētas centrā ir pārāk liela transporta kustība. “Vienmēr ir bijusi ažiotāža par to, ka centrā grūti atrast vietu, kur stāvēšanai novietot automašīnu. To mēs pašvaldībā jau paredzējām, zinot, ka centrā vienuviet būs jau divi lieli veikali, kas palielinās cilvēku un transporta līdzekļu apgrozību īpaši vasaras sezonas laikā,” saka D. Tomsons, taču norāda, ka arī šeit saspringtā situācija mainīsies līdz ar Izziņas centra ēkas un apkārtējās infrastruktūras izbūvi. “Pašlaik ēkai notiek pamatu izbūve, drīzumā arī ārējo komunikāciju ierīkošana, bet paralēli notiks arī apkārtnes demontāžas darbi stāvlaukuma izbūvei un ietves ierīkošana līdz pat Pilssalai. Tātad darbi kļūs plašāki un iedzīvotājiem šķitīs, ka kļūst arvien sliktāk, jo visur rok, bet jāpaciešas un jāsaprot, ka tas ar laiku būs ieguvums. Arī šajā projektā viss rit pēc grafika, bet darba nodošana būs tikai nākamgad,” norāda priekšsēdētāja vietnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.