Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Konkursam „Sakoptākais mežs” pieteikti 15 meža īpašumi

Ir noslēgusies pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs”. Šogad saņemti 15 pieteikumi, no kuriem lielākā daļa nākusi no Vidzemes un Kurzemes novadiem. Šobrīd žūrija ir uzsākusi pieteikumu izvērtēšanu, lai jau augustā dotos izvērtēt īpašumus klātienē. “Alūksniešiem.lv” vēsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs” Signe Sēne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Kā stāsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, konkurss ir iespēja iepazīt arvien jaunus meža īpašniekus un viņu meža apsaimniekošanas prakses. „Konkursa “Sakoptākais mežs” dalībniekus vieno interese par meža apsaimniekošanu un vēlme savos īpašumos darboties pēc iespējas labāk. Katru dienu ir jāiegulda smags darbs meža apsaimniekošanā. Tikai tos apkopjot, mēs varam Latvijas mežus veidot tādus, kādus mēs tos redzam šobrīd. Šis konkurss ir viens no veidiem, kā pateikties saimniekiem par paveikto un parādīt labas saimniekošanas piemērus arī citiem,” atzīst Arnis Muižnieks.

Kopumā 15 pieteikumi saņemti no Alūksnes, Limbažu, Kokneses, Kocēnu, Tukuma, Engures, Talsu, Kuldīgas, Jelgavas, Ozolnieku, Aizputes, Madonas un Vecpiebalgas novadiem.

Līdz 24. jūlijam norisināsies konkursa pieteikumu atlases pirmā kārta, kurā žūrijas locekļi izvērtēs pieteikumos norādīto informāciju un izvirzīs dalībniekus otrajai kārtai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit: https://bit.ly/SakoptakaisMezs. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.