Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Godina par izciliem sasniegumiem

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 2022. gada absolvents Rūdolfs Brahmanis un viņa ķīmijas skolotāja Inese Ločmele bija to izcilāko Latvijas skolēnu un viņu prasmju pilnveidotāju skaitā, kuriem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pagājušajā nedēļā pasniedza Ministru kabineta Diplomus par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un augstiem rezultātiem starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “WorldSkills Competition 2022 Special Edition”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās un Valsts izglītības un satura centra (VISC) pārstāvji.

Jāatgādina, ka R. Brahmanis pagājušā gada vasarā Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas norisinājās attālināti Ķīnā, un ieguva bronzas medaļu. Latviju olimpiādē pārstāvēja četri jaunieši un visi parādīja līdzvērtīgas zināšanas. “Ir prieks un lepnums būt tāda skolēna skolotājai, kurš sevi nemitīgi attīstījis,” saka skolotāja I. Ločmele un atminas, ka dziļāka interese par ķīmiju Rūdolfam radusies jau 8. klasē.

Skolotāja piedāvājusi viņam piedalīties pasākumā “Skolēni eksperimentē”, ko organizēja Rīgas Dabaszinātņu skola, sadarbībā ar LU. Audzēknis piekritis un meklēti varianti, kādi šie eksperimenti varētu būt. Rūdolfs izgatavojis “Magnētisko ezi”, konkursā ieguvis 1. vietu un arī skatītāju simpātiju balvu. “Kopš tā laika viņš ķīmiju apguva padziļināti. Latviešu valodā nav ķīmijas speciālās zinātniskās literatūras, tādēļ Rūdolfs to lasīja angļu valodā. Pēdējā gadā vairāk biju savam audzēknim kā atbalsta personāls, jo viņa zināšanas sniedzās tik dziļi, ka bija tikai jādod jauni uzdevumi, lai viņš sevi trenētu. Tā arī Rūdolfs izauga līdz starptautiskajai olimpiādei, kurā guva augstus rezultātus,” par audzēkņa izaugsmi stāsta skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicāta, vai nebūtu vēlējusies, lai Rūdolfs studē ķīmiju, skolotāja teic, ka audzēknis jau mācoties ģimnāzijā sasniedzis tādu attīstības līmeni, ka pirmajos kursos negūtu piepildījumu, jo zināšanas ķīmijā bija augstskolas I vai II kursa līmenī. “Rūdolfs šobrīd studē arhitektūru, un arhitekts ar izcilām zināšanām ķīmijā, fizikā, matemātikā Latvijai būs liels ieguvums. Viņš ir gandarīts par savu izvēli un to noteikti nenožēlo. Esmu par to, lai Rūdolfs turpina sevi attīstīt. Ja skolēns aiziet mācīties tur, kur izglītības līmenis ir zemāks, tad nav motivācijas apgūt kaut ko jaunu. Bet ja tāda vēlme ir, tad ir gandarījums un arī rezultāts un sasniegumi,” saka I. Ločmele.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.