Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā būs Zupas diena

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Unsplash

Šajā nedēļas nogalē Gaujienā svinēs tradicionālos Muižas svētkus, kuru galvenais akcents šoreiz būs Zupas diena “Nestreb karstu!”. Muižas svētki ir gaujieniešu gaidītākie svētki un neiztrūkstoši arī šogad ciemos ieradīsies radinieki no tuvākām un tālākām vietām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki Gaujienā sāksies jau piektdien, 14. augustā ar aktivitātēm bērniem. Par tām gādās “Svētku piekabe”. “Būs piepūšamā atrakcija, varēs izbraukt ar elektro kvadraciklu, pūst lielos ziepju burbuļus, spēlēt dažādas spēles un sportot, tikt pie tetovējuma, fotografēties un ēst gardas pankūciņas. Tas viss notiks piektdien Gaujienas muižas parkā. Dalības maksa – viens eiro. Paldies Verai Pavlovskai par ievārījumiem un sulām, ko bērni varēs baudīt svētkos,” stāsta Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa. 

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Unsplash

Zupas dienai “Nestreb karstu!” pieteikušās astoņas saimnieces ar īpašām zupu receptēm. Ieradīsies zupu vārītājas ne tikai no Gaujienas, bet arī Smiltenes, Mēriem, Apes. “Tās nebūs zupas, ko gatavojam ikdienā, piemēram, būs zivju, īpaša skābu kāpostu, sēņu zupa, ķirbju krēmzupa, Berlīnes un pat rožu zupa. Saimnieces pasākumam ļoti gatavojas, solās būt interesanti. Katra savu zupu prezentēs un šobrīd cītīgi strādā pie prezentācijām, lai tās būtu interesantas. Šogad pie zupas dienas saimniecēm būs īpaša viešņa no Smiltenes – muižas īpašnieka firsta Paula Līvena sieva Natālija,” stāsta L. Poševa un atklāj, ka katra saimniece par piedalīšanos Zupas dienā saņems īpašu koka karoti ar gravējumu “Nestreb karstu!”, ko gatavojis Juris Lupkins no Tukuma. Visas svētkos gatavotās zupas par simbolisku samaksu varēs nobaudīt ikviens interesents. Zupu pasākums sāksies pulksten 17.00.

Svētki Gaujienā nav iedomājami bez teātra izrādes. Šogad gaujieniešus un viesus priecēs Cēsu teātris ar Ādolfa Alunāna lugas “Mucenieks un Muceniece” iestudējumu. To rādīs Gaujienas muižas parkā pulksten 19.00. “Gaujienā teātra izrādes ir ļoti iecienītas. Arī pirmie pasākumi pēc “Covid-19” ierobežojumiem bija tieši teātra izrādes, un gaujienieši tās labprāt apmeklē. Tā kā ar izrādi priecēs Cēsu teātris, tas nozīmē, ka mūsu amatiermākslas kolektīvi varēs baudīt svētkus un viņiem nebūs jāuzstājas. Tas gan saistīts ar “Covid-19” ierobežojumiem, jo nevarēja notikt mēģinājumi, tomēr ir savas labums – visi varēsim baudīt svētkus un atpūsties,” saka L. Poševa. Diena noslēgsies ar koncertballi no pulksten 22.00 līdz 24.00 kopā ar šobrīd populāro grupu “Putukvass”, kas ar savām dziesmām piedalās Šlāgerdziesmu aptaujā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 16. augustā pulksten 14.00 Gaujienas kapos būs kapusvētki, bet pulksten 17.00 Gaujienas tautas namā būs skatāma jautra instrumentālā stand – up žanra izrāde “Pūt un Palaid!”, ko rādīs viens no labākajiem Latvijas trombonistiem, solo atskaņotājs, Latvijas Nacionālās operas mākslinieks, pūšaminstrumentu izgudrotājs Vairis Nartišs.

Svētkus finansiāli atbalsta gaujienieši Gints Graudiņš (seniors) un Ivo Rudzītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.