Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta piemiņas plāksne nacionālajiem partizāniem Ziemera pagastā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10. jūlijā AS “Valsts meži” 66. kvartālā atklāja piemiņas plāksni nacionālo partizānu grupas “Jumba” dalībniekiem.

Par nacionālo partizānu grupas “Jumba” gaitām un darbību piemiņas brīža dalībniekiem pastāstīja vēsturniece Astrīda Ievedniece. Par nacionālo partizānu kustības pētniecību Latvijā stāstīja vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Inese Dreimane. Atmiņās par grupas dalībniekiem dalījās Nellija Šāvēja.

Piemiņas brīža dalībniekus uzrunāja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Ziemera pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine, Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece, Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Ivars Kaļķis, Latvijas politiski represēto apvienības ilggadējais, bijušais vadītājs Gunārs Resnais un Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba “Sarma” valdes priekšsēdētāja Dzidra Mazika, Zemessardzes 31. bataljona kapteinis Aldis Šmagris, novadnieks profesors Jēkabs Raipulis. Piemiņas brīdī piedalījās arī pārstāvji no Igaunijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemiņas plāksni iesvētīja mācītājs Vilnis Sliņķis. To veidojis tēlnieks Ainārs Zelčs, bet uzstādīja Zemessardzes 31. bataljona veterānu apvienības dalībnieki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.