Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar svinīgu ceremoniju noslēgsies Vidzemes zemessargu pamatapmācības nometne “Meža Strautiņos”

Foto: publicitātes

Svētdien, 23.augustā, Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pamatapmācības nometnes noslēguma svinīgā ceremonija, kurā piedalīsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš un zemessargu ģimenes locekļi. “Alūksniešiem.lv” vēsta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pārstāve Laima Ķevere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometne ilga trīs nedēļas, un tās laikā zemessargi no visiem pieciem Vidzemes brigādes bataljoniem apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas zemessargiem nepieciešamās prasmes. Apliecības par pamatapmācības kursa beigšanu saņems vairāk kā 90 jaunie zemessargi no Zemessardzes 22., 25., 27., 31.,. kājnieku bataljona, 54. inženiertehniskā bataljona.

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, pirmā palīdzību, ložmetējnieka, izlūka u.c. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Vienlaicīgi ar pamatapmācības nometni notika arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes speciālistu apmācības kursi – ložmetējnieku, granātnieku, sakarnieku, karavīru – glābēju, izlūku un nodaļu komandieru apmācība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes noslēgums notiek Zemessardzei īpašā dienā – 23.augustā aprit 29 gadi kopš Zemessardzes dibināšanas. Par godu Zemessardzes jubilejai Vidzemē, Cēsīs, šajā dienā notiek svinīgie pasākumi, kuros piedalās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, jaunsargi, kā arī karogu grupas no visām Zemessardzes brigādēm.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme. Tā dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. 2020.gadā brigādes sastāvā tiek veidotas divas profesionālā dienesta apakšvienības Artilērijas baterija ar pašgājējhaubicēm Valmierā un Kaujas atbalsta rota, kas tiks izvietota Gulbenes novada Stāmerienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.