Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes svētkos aicina atrast laiku
SVINĒS SVĒTKUS! Apes pilsētas svētku svinības tāpat kā pagājušajā gadā notiks pilsētas centrā, pulcējot apeniešus un pilsētas viesus uz skaistiem koncertiem, mopēdu un velosipēdu salidojumu, veloslēpņošanu, labdarības spēli un daudzām citām svētku norisēm.
Foto: no arhīva

Jau tradicionāli augusta ceturtajā nedēļā Apē norisināsies pilsētas svētki. Šogad no 21. līdz 23. augustam svētku organizatori aicina atrast laiku, lai satiktos, lūgtu, mīlētu, baudītu, sacenstos, atcerētos un atpūstos. “Atvēli laiku sev, savējiem, mūsu pilsētai – Apei” skan svētku moto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku organizatore, Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre stāsta, ka Apes pilsētas svētki vienmēr ir sajūtu svētki un šogad sajūtu atrast laiku, rosinājis Imanta Ziedoņa citāts “Un kad es paskatos uz rietiem, kāds roku man uz pleca liek. Mums visa šajā dzīvē pietiek, mums tikai laika nepietiek”. “Šie Ziedoņa vārdi ir bāze šī gada sajūtu svētkiem. Atradīsim laiku laiku šajā steidzīgajā laikā būt kopā,” aicina I. Sāre.

Mopēdu un velosipēdu salidojums

Svētki piektdien, 21. augustā, sāksies ar aizlūgumu Apes Svētā Mateja evanģēliski luteriskajā baznīcā. “Šogad 12. klasi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā absolvēja trīs jaunieši, trio “Subito”, kuri no mazotnes ir dziedājuši un kuplinājuši svētkus Apē. Viņiem ir laiks pacelties spārnos un aizlidot tālākās virsotnēs, tādēļ pilsētas svētki sāksies ar viņu paldies koncertu savai pilsētai. Jau vairākus gadus savā pilsētā gribam redzēt un dzirdēt Igo ar skaistajām dziesmām, un šogad viņš svētkos būs pie mums kopā ar Jāni Strazdu. Zīmīgi, ka Apes dziedošie bērni izpildīs Jāņa Strazda dziesmas, tādēļ arī viņi kāps uz skatuves un uzstāsies kopā ar māksliniekiem. Tas būs īpaši,” saka I. Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 22. augustā, svētki sāksies ar mopēdu un velosipēdu salidojumu “Rīga, Stella, Delta satiekas Apē!”. “Ikviens interesents aicināts piedalīties “izrādīšanās braucienā” ar savu moto vai velo lolojumu parādē. Apes pilsētas svētki ir slaveni ar savām parādēm, un katru gadu domājam, kā tās dažādot, lai šis notikums gadu no gada atšķirtos. Jauniešu kluba “Sliedes” vecajiem biedriem, kuri arī aktīvi darbojas moto klubā, radās doma organizēt mopēdu salidojumu, pie mums pulcējot mopēdus ne tikai no Apes, bet arī no kaimiņu novadiem un kaimiņvalstīm. Ape kopš sen seniem laikiem ir mopēdu pilsēta,” saka I. Sāre.

Svētki – pilsētas sirdī

Kā ierasts, svētkos notiks amatnieku un mājražotāju tirdziņš Ganību ielā. Sportisti varēs mēroties spēkiem pludmales volejbolā, sacensties par Latvijas spēcīgāko mazo pilsētu un izzināt pilsētu veloslēpņošanas aktivitātēs “Kāds ir Apes kods…”. Bērniem paredzētas dažādas sportiskas aktivitātes burbuļojoties, cukurojoties un rotaļājoties bērnu paradīzē. Savukārt erudīti tiksies erudīcijas spēlē “Prāta laboratorija”. Pagājušajā gadā Apes iedzīvotāji priecājās, ka svētku svinības notika pilsētas sirdī – centrā, tādēļ arī šogad svētku aktivitātes notiks pilsētas centrā. “12 gadus Apes pilsētas svētkos sveic jaundzimušos. Sākotnēji suminājām tikai Apes pilsētā dzimušos bērnus, bet pēdējos gados sveicam visa novada bērniņus – jaunos Apes novada iedzīvotājos un viņu vecākus. Lai sveikšana būtu mazliet savādāka, aicinām visus kopīgā svētku gājienā,” klāsta I. Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas dienas garumā būs iespēja iesaistīties Alūksnes un Apes novada fonda labdarības spēlē “Eža māja”, apciemot VUGD Apes posteni, Dzirnavu ielā 2a, uzdot interesējošus jautājumus ugunsdzēsējiem – glābējiem, piedalīties Zemessardzes 31. kājnieku bataljona rīkotajās aktivitātēs un vizināties ar bānīti izzinošā braucienā pa Apes pilsētu. “Pilsētas svētkos 15 gadu jubileju svinēs Alūksnes un Apes novada fonds, jauniešu klubs “Sliedes”, Apes attīstības atbalsta klubs, hokeja klubs “Ape”, savukārt radošo ideju centrs svinēs 10 gadus. Atskatoties uz šiem 15 gadiem, visām šīm biedrībām pilsētas attīstībā ir bijusi milzīga nozīme. Pateicoties šiem aktīvajiem cilvēkiem, 15 gadu laikā pilsēta ir ļoti mainījusies. Jau pirms 15 gadiem šie cilvēki atrada laiku savā steidzīgajā ikdienā, lai nāktu kopā, plānotu, rakstītu dažādus projektus, ieviestu dzīvē, radītu sev un saviem cilvēkiem apkārt labāku dzīvošanu,” teic I. Sāre.

Dejas visu dienu

Sestdienas vakarā pilsētas centru pieskandinās Kurzemes vīri – grupa “Rumbas kvartets” koncertā “Septiņi pavasara mirkļi”. Pirms koncerta paredzēta “Laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāla “Alūksniešiem.lv” balvas “Gada apenietis 2020” pasniegšana. Vakars noslēgsies ar šovprogrammu “Kino”, kurā uzstāsies izpildītāji “Bua show agency” un dziedātāja Alise Kante. “Mazliet bēdājamies un skumstam, ka nevaram organizēt pilsētas svētku nakts balli tādā izpratnē, kā esam raduši ballēties. Tādēļ aicinām būt aktīviem un priecīgiem visu svētku dienu un ļauties dejām starplaikos, kad neuzstājas mākslinieki, bet mūziku atskaņos dīdžeji. Dejosim un priecāsimies visas dienas garumā. Nav jāsagaida nakts, lai dejotu,” aicina I. Sāre.

I. Sāre teic, ka vīrusa ierobežojumi netraucēs svinēt svētkus. “Esam maza pilsēta, mazs novads un mēs iekļausimies noteiktajos ierobežojumos. Protams, nodrošināsim ar dezinfekcijas līdzekļiem, sēdvietas izvietosim ievērojot distanci. Taču katram cilvēkam pašam jābūt atbildīgam – ja slikti jūties, nenāc uz svētkiem,” saka I. Sāre.

Svētki svētdien, 23. augustā, noslēgsies ar tuvinieku apciemošanu kapsētā. Kā ierasts – pulksten 12.00 Meža kapos, bet pulksten 14.00 Apes pilsētas kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.