Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ape neiebilst Smiltenes projektam

Foto: no arhīva
Attēlam ilustratīva nozīme

Apes novada domei nav iebildumu pret Smiltenes novada projekta iecerēm. Saskaņojums Apes novadam bija jādod, pamatojoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas lūgumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija informēja Apes novada domi par Smiltenes novada domes Eiropas Savienības fonda projekta “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošana Smiltenes pilsētā” ietvaros ieceri daļu no projekta neattiecināmajām izmaksām 300, 000 eiro apmērā pārcelt uz projekta attiecināmajām izmaksām, lai saņemtu aizdevumu Valsts kasē projekta īstenošanai. Ministrija saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma lūdza Apes novada domei iesniegt Smiltenes novada domei saskaņojumu un nosūtīt to arī Ministrijai.

Apes novada domes deputāti tam neiebilda un jūlija domes sēdē vienbalsīgi balsoja “par”. Projekta ietvaros plānots atjaunot Daugavas ielu no Baznīcas laukuma līdz Abulas ielai un Baznīcas laukuma posmu līdz Marijas ielai.

Iepriekš Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdē domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju stāstīja, ka kredītu plāno ņemt arī Raunas novads bērnudārza būvprojektam un divu ielu dubultās virsmas apstrādei, apgaismojuma un gājēju ietves izbūvei. “Smiltenes novads rosināja arī mums padomāt, varbūt mums Apes novadā ir nepieciešams ko veikt ar kredīta palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir programma ekonomikas sildīšanai šajā krīzes situācijā. Ja līdz šī gada 31. decembrim mēs varam uzsākt projekta realizāciju, tad 2021. gada visa gada garumā varam pabeigt realizāciju un dabūt kredīta aizņēmumu. Tas ir jādara ļoti ātri. No pašvaldības puses ir jābūt izstrādātam tehniskajam projektam, šogad jāorganizē arī būvniecības iepirkums, jānoslēdz būvniecības līgums,” stāstīja A. Harju. Deputāts Ivars Kalniņš rosināja padomāt par novada ceļiem un ielām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.