Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicinām ieteikt “Gada apenieti 2020”

Foto: Loreta Jargane

Svētki ir laiks, lai teiktu paldies un godinātu tos, kuri dara vairāk kā prasa pienākums. Arī šogad Apes pilsētas svētkos laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāls “Alūksniešiem.lv” godinās kādu no šiem cilvēkiem, pasniedzot sabiedrības balvu “Gada apenietis 2020”, tādēļ aicinām atklāt Apes rosīgos un darbīgos cilvēkus, iesakot balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apeniešus, kuri būtu pelnījuši, lai viņu veikumu, nesavtīgo rīcību, palīdzību vai ieguldījumu pamanītu un par to teiktu paldies, var ieteikt ikviens, sūtot pieteikumu uz e-pastu info@aluksniesiem.lv, zvanot uz redakciju pa tālruni 26410083, pievienojot komentāru pie raksta portālā “www.aluksniesiem.lv” vai ienākot personīgi “Alūksnes un Malienas Ziņu” redakcijā Rūpniecības ielā 7a un izstāstot, kurš būtu šo balvu pelnījis. Pieteikumā jānorāda pretendenta vārds, uzvārds un pamatojums, kādēļ tieši viņam būtu jāsaka paldies.

Par šiem cilvēkiem uzzināsim vien tad, ja jūs atklāsiet viņus un dalīsieties stāstos, iedvesmā, priekā, pateicībā, piedzīvotājos sliktajos vai labajos brīžos. “Gada apenietis” ir sabiedrības balva, kurai pretendentus piesaka līdzcilvēki un arī balso līdzcilvēki, tādēļ aicinām iesaistīties ikvienu. Nav lielu vai mazu paldies, ik katrs paldies ir svarīgs.

Pieteikumus gaidīsim līdz 9. augustam, savukārt no 10. līdz 16. augustam portālā “Alūksniešiem.lv” notiks balsošana par izvirzītajiem cilvēkiem, lai noteiktu vienu “Gada apenieti”. Apes pilsētas svētkos, 22. augusta vakarā pirms “Rumbas kvarteta” koncerta sveiksim šo cilvēku, pasniedzot īpašu balvu – stiklā atveidotu spalvaskātu, ko darinājis mākslinieks Ēro Rass no Cēsīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas “Gada apenietis” pasniegšana Apes pilsētas svētkos jau kļuvusi par tradīciju. Iepriekšējos gados to jau saņēmuši četri darbīgi Apes cilvēki – mūzikas pedagoģes Sandras Oto, pirmsskolas skolotāja Iveta Ratsepa, bijušais motosportists, sacensību “Vaidavas kauss”, Vivus.lv MTB maratona organizators Mairis Levans un ģimenes ārste Zita Prazņicāne (Uzkliņģe).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (10)

 1. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Šī gada nominācijai “Gada apenietis 2020” piesaku brāļus Sandri un Mārtiņu Janušus. Puiši ar savu entuziasmu vienmēr ir iesaistījušies sportiskajā pasākumu norisē Apē. Vienmēr izrādījuši iniciatīvu piedaloties, organizējot un palīdzot kā tehniskajās lietās, tā organizatoriskajās lietās. Prieks par jauniem cilvēkiem, kas joprojām cenšas, lai mazajā Apē būtu gan Vaidavas kauss, gan velo maratons, gan uztur Apē dzīvību. Šogad pat tika rīkots novusa turnīrs puišu mājas pagalmā. Prieks par aizrautību un neizsīkstošo entuziasmu, neskatoties uz to, ka pilsētiņā cilvēku paliek arvien mazāk un arī jauniešu iesaistīšana aktivitātēs ir krietni mazinājusies.

  Paldies, ka uzturiet Apē dzīvības garu!

 2. IESŪTĪTS PIETEIKUMS: Balvai iesaku Ilvu Sāri. Cilvēks , kurš dara vairāk kā liek pienākums . Var vienīgi apbrīnot viņas spējas organizēt pasākumus , oriģinālas idejas, optimismu jebkurā situācijā. Ilva ir pelnījusi saņemt paldies par savu darbu . Viņa ir jebkuru svētku , jebkuru pasākumu labais gariņš . Paldies viņai!

 3. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Sabiedrības balvai “Gada apenietis” izvirzu Sanu un Kasparu Raipaļus, kuri devuši otro dzīvi “Kalnacikužu” mājām, radot latvisku sētu, kurā ikviens ciemiņš var rast prieku sirdij un dvēselei un tajā pašā laikā ļauties nesteidzīgām pārdomām. Sana un Kaspars “Kalnacikužos” 4. maijā un Baltā galda svētkos uzņem ciemiņus no tuvienes un tālienes un savā ziņā rada arī priekšstatu par Api un apeniešiem . Tāpat ir iespēja iegriezties pie viņiem un sarunāt jauku palikšanu mājās, pārsteidz šo cilvēku uzticība un labestība. “Jauncikužu” māju saimnieki rūpējas arī par Vaidavas krastu sakoptību un rosina to darīt arī citiem. Tādu cilvēku nav daudz, tas ir jānovērtē.

 4. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Iesakām Apes gada balvai Jāni Ērmani, novusa spēles entuziastu, Apes iedzīvotāju.
  Var apbrīnot Jāņa neatlaidību, precizitāti, organizatoriskās spēles un spēju iesaistīt ar vien jaunus novusa spēles cienītājus. Jānis Novusa čempionātus veido Apē jau gadiem, kur pulcējas spēlētāji no apkārtējiem novadiem.
  Šajā vasarā Jāņa neatlaidība un vēlme izveidot pirmo novusa čempionātu ārā, brīvā dabā, izdevās, un Apē sabrauca 35 spēlētāji no visas Vidzemes.
  Jānis ir pierādījums tam, ja dara to kas sirdij ir tuvs, viss izdodas un sanāk vēl labāk!
  Paldies Jāni par enerģiju, vēlmi rosīties un radīt prieku spēlējot novusa spēli augstā līmenī – tepat – Apē!

 5. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Var jau būt, ka Apes novada gada cilvēka nosaukumu būtu pelnījis cilvēks, kurš veicis – uhhhhh! – kādu izcilu, vienreizēju darbu, par ko ziņa apskrējusi vismaz apkārt pasaulei. Bet es domāju, ka lielākā daļa apeniešu ir tieši tādi – dienas, nedēļas, mēneša un gada cilvēki, kuri katrs savā vietā, dienu no dienas dara savu darbu un vēl nedaudz vairāk savam un citu priekam, pilsētas un novada izaugsmei un attīstībai.

  Izaugsme sākas ar iesākumu. Cilvēka izaugsme – ar bērnību. Tāpēc mans Apes novada cilvēks šogad ir Iluta Apine. Viņas sirdsdegsme, atbildība par jaunajiem cilvēkiem, ikdienas darbs, rūpējoties par bērniem, viņu ģimenēm, savu kolektīvu un visa novada interesēm ir vienkārši apbrīnojami. Ne velti pieredzes apmaiņā uz “Vāverīti” brauc ne tikai Latvijas bērnudārzu darbinieki. Šogad Iluta savā pieredzē dalījusies un turpina dalīties arī valsts mēroga pasākumos. Viņas veikums tiek novērtēts šobrīd, kad izglītības sistēma piedzīvo būtiskas izmaiņas.

 6. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Gada apenieša nominācijai izvirzu skolotāju Aivu Zaķi, kura šogad veiksmīgi izskolojusi pirmo klasi. Gan vecāki, gan bērni ir ļoti apmierināti ar viņas darbu. Vienmēr profesionāli darbojusies savā jomā. Māca gan mūziku, gan logopēdiju. Arī sabiedriskajā dzīvē aktīvi iesaistās – dzied korī, sieviešu ansamblī. Izpalīdz senioriem, palīdzot muzikālajā jomā, spēlē akordeonu. Apmāca skolēnus konkursam “Cālis” un bērni iegūst labus rezultātus. Pārvalda ērģeles Opekalna baznīcā, darbojas baznīcas ansamblī. Šogad arī iesaistās Jaunlaicenes folkloras kopā “Putnis”. Patiess prieks par cilvēkiem, kas iesaistās un dara. Aiva vienmēr saka: “Ja nenāk smaids, tad smaidiet ar acīm.” Paldies, Aiva, Tu esi ļoti jauka un pretimnākoša.

 7. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:
  Es ieteiktu par gada Apenieti Andi Kalniņu.Viņš strādā Apes domes Apes komunālajā daļā.Visu vasaru esmu redzējusi viņu tikai un vienīgi darba “skrējienā”. Pateicoties viņam vasarā mūsu Ape ir sakopta zāle nopļauta,ziemā-sniegs nošķūrēts no ietvēm un ielām. Pateicoties viņa darbam,mēs varam priecāties par sakopto bērnu laukumu un visu pilsētas zaļo zonu.

 8. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:
  Balvai “Gada apenietis 2020” iesaku Dianu Liepiņu. Viss viņas mūžīgs ir kā “Gada apenietis”. Viņa ir visu gadu “Gada apenietis”. Visiem viņa palīdz, atbild, meklē, palīdz. Visi viņu pazīst un visus pazīst viņa. Viņa zina par katru Apes cilvēku, katru māju, katru ielu. Patiesībā Apē ir ļoti daudz cilvēku, kurus varētu saukt par “Gada apenieti”, mums ir daudz labu cilvēku.

 9. PIETEIKUMS:

  “Nominācijai piesaku Apes novada pašvaldības iestādes “Apes kultūras un tūrisma centrs” vadītāju Ivetu Kovtuņenko. Iveta Apē strādā salīdzinoši nesen, bet ir jau ļoti daudz paveikusi. Ir izveidots kultūrvēsturisks maršruts “Dižgaru ceļš”, kas iepazīstina ar izcilām, ar Apes novadu saistītām radošām personībām. Elīnas Zālītes muzejs tagad ir atvērts katru dienu un to var apmeklēt ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī Apes viesi. Ir papildināta Dabas taka. Bibliotēkas lasītava tagad iekārtota un lasītājiem ērtāk pieejama pirmajā stāvā. Kad Iveta sāka strādāt, viņa atnāca arī uz Apes senioru tikšanās vietu “Namiņā” un aicināja izteikt senioriem savas domas, kādus pasākumus viņi vēlētos apmeklēt. Iveta strādā ar entuziasmu un aizrauj arī citus, un, manuprāt, ir godam pelnījusi šo balvu.”

 10. PIETEIKUMS:

  “Gada apenieša 2020” titulu ar savu sabiedrisko aktivitāti un Apes novada pārstāvniecību politiskajās norisēs noteikti ir pelnījusi apeniete Ilze Sproģe – Apes pilsētas pensionāru padomes priekšsēdētāja, sabiedriski aktīvs cilvēks un pašdarbības kolektīva dalībnieks,” iesaka Veclaicenes tautas nama vadītāja Maija Rozīte. “Apeniete ir mūsu rosīgais sadarbības partneris, kopā organizējam Veclaicenes un Apes senioru sadraudzības pasākumus. Dzied, uztur možu garu savos vienaudžos, vienmēr aktīva, enerģiska un dzīvo līdzi laikam. “Taču pats galvenais ir iestāšanās par savu dzimto pusi, dzimto novadu. Ilzes kundze brīvprātīgi aktīvi vāca parakstus par Apes novada pievienošanu Alūksnes novadam, pauda savu nostāju laikrakstā, brauca pat pie ministra, cīnījās cik varēja. Nav vienaldzīga par to, kas nākotnē būs ar dzimto novadu. Ape viņai ir dziļi sirdī, viņa ir pelnījusi būt par šī gada Apenieti.”

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.