Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicinām balsot par “Apenieti 2020”

Ir noslēgusies pretendentu pieteikšana laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāla “www.aluksniesiem.lv” labo vārdu akcijai, iesakot cilvēkus sabiedrības balvai “Gada apenietis 2020”. Esam saņēmuši desmit pieteikumus un portālā “www.aluksniesiem.lv” ir sākusies balsošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot var par desmit ieteiktajām personām – Mārtiņu un Sandi Janušiem, Ilvu Sāri, Sanu un Kasparu Raipaļiem, Jāni Ērmani, Ilutu Apini, Aivu Zaķi, Andi Kalniņu, Dianu Liepiņu, Ivetu Kovtuņenko, Ilzi Sproģi.

Par ieteiktajiem pretendētiem varēs balsot līdz 16. augustam.

Sabiedrības balva “Gada apenietis 2020” tiks pasniegta Apes pilsētas svētkos, 22. augusta vakarā pirms “Rumbas kvarteta” koncerta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesūtītie pieteikumi:

Šī gada nominācijai “Gada apenietis 2020” piesaku brāļus Sandri un Mārtiņu Janušus. Puiši ar savu entuziasmu vienmēr ir iesaistījušies sportiskajā pasākumu norisē Apē. Vienmēr izrādījuši iniciatīvu piedaloties, organizējot un palīdzot kā tehniskajās lietās, tā organizatoriskajās lietās. Prieks par jauniem cilvēkiem, kas joprojām cenšas, lai mazajā Apē būtu gan Vaidavas kauss, gan velo maratons, gan uztur Apē dzīvību. Šogad pat tika rīkots novusa turnīrs puišu mājas pagalmā. Prieks par aizrautību un neizsīkstošo entuziasmu, neskatoties uz to, ka pilsētiņā cilvēku paliek arvien mazāk un arī jauniešu iesaistīšana aktivitātēs ir krietni mazinājusies. Paldies, ka uzturiet Apē dzīvības garu!

Balvai iesaku Ilvu Sāri. Cilvēks , kurš dara vairāk kā liek pienākums . Var vienīgi apbrīnot viņas spējas organizēt pasākumus , oriģinālas idejas, optimismu jebkurā situācijā. Ilva ir pelnījusi saņemt paldies par savu darbu . Viņa ir jebkuru svētku , jebkuru pasākumu labais gariņš . Paldies viņai!

Sabiedrības balvai “Gada apenietis” izvirzu Sanu un Kasparu Raipaļus, kuri devuši otro dzīvi “Kalnacikužu” mājām, radot latvisku sētu, kurā ikviens ciemiņš var rast prieku sirdij un dvēselei un tajā pašā laikā ļauties nesteidzīgām pārdomām. Sana un Kaspars “Kalnacikužos” 4. maijā un Baltā galda svētkos uzņem ciemiņus no tuvienes un tālienes un savā ziņā rada arī priekšstatu par Api un apeniešiem . Tāpat ir iespēja iegriezties pie viņiem un sarunāt jauku palikšanu mājās, pārsteidz šo cilvēku uzticība un labestība. “Jauncikužu” māju saimnieki rūpējas arī par Vaidavas krastu sakoptību un rosina to darīt arī citiem. Tādu cilvēku nav daudz, tas ir jānovērtē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesakām Apes gada balvai Jāni Ērmani, novusa spēles entuziastu, Apes iedzīvotāju. Var apbrīnot Jāņa neatlaidību, precizitāti, organizatoriskās spēles un spēju iesaistīt ar vien jaunus novusa spēles cienītājus. Jānis Novusa čempionātus veido Apē jau gadiem, kur pulcējas spēlētāji no apkārtējiem novadiem. Šajā vasarā Jāņa neatlaidība un vēlme izveidot pirmo novusa čempionātu ārā, brīvā dabā, izdevās, un Apē sabrauca 35 spēlētāji no visas Vidzemes. Jānis ir pierādījums tam, ja dara to kas sirdij ir tuvs, viss izdodas un sanāk vēl labāk! Paldies Jāni par enerģiju, vēlmi rosīties un radīt prieku spēlējot novusa spēli augstā līmenī – tepat – Apē!

Var jau būt, ka Apes novada gada cilvēka nosaukumu būtu pelnījis cilvēks, kurš veicis – uhhhhh! – kādu izcilu, vienreizēju darbu, par ko ziņa apskrējusi vismaz apkārt pasaulei. Bet es domāju, ka lielākā daļa apeniešu ir tieši tādi – dienas, nedēļas, mēneša un gada cilvēki, kuri katrs savā vietā, dienu no dienas dara savu darbu un vēl nedaudz vairāk savam un citu priekam, pilsētas un novada izaugsmei un attīstībai. Izaugsme sākas ar iesākumu. Cilvēka izaugsme – ar bērnību. Tāpēc mans Apes novada cilvēks šogad ir Iluta Apine. Viņas sirdsdegsme, atbildība par jaunajiem cilvēkiem, ikdienas darbs, rūpējoties par bērniem, viņu ģimenēm, savu kolektīvu un visa novada interesēm ir vienkārši apbrīnojami. Ne velti pieredzes apmaiņā uz “Vāverīti” brauc ne tikai Latvijas bērnudārzu darbinieki. Šogad Iluta savā pieredzē dalījusies un turpina dalīties arī valsts mēroga pasākumos. Viņas veikums tiek novērtēts šobrīd, kad izglītības sistēma piedzīvo būtiskas izmaiņas.

Gada apenieša nominācijai izvirzu skolotāju Aivu Zaķi, kura šogad veiksmīgi izskolojusi pirmo klasi. Gan vecāki, gan bērni ir ļoti apmierināti ar viņas darbu. Vienmēr profesionāli darbojusies savā jomā. Māca gan mūziku, gan logopēdiju. Arī sabiedriskajā dzīvē aktīvi iesaistās – dzied korī, sieviešu ansamblī. Izpalīdz senioriem, palīdzot muzikālajā jomā, spēlē akordeonu. Apmāca skolēnus konkursam “Cālis” un bērni iegūst labus rezultātus. Pārvalda ērģeles Opekalna baznīcā, darbojas baznīcas ansamblī. Šogad arī iesaistās Jaunlaicenes folkloras kopā “Putnis”. Patiess prieks par cilvēkiem, kas iesaistās un dara. Aiva vienmēr saka: “Ja nenāk smaids, tad smaidiet ar acīm.” Paldies, Aiva, Tu esi ļoti jauka un pretimnākoša.


Es ieteiktu par gada apenieti Andi Kalniņu. Viņš strādā Apes domes Apes komunālajā daļā.Visu vasaru esmu redzējusi viņu tikai un vienīgi darba “skrējienā”. Pateicoties viņam vasarā mūsu Ape ir sakopta zāle nopļauta,ziemā-sniegs nošķūrēts no ietvēm un ielām. Pateicoties viņa darbam,mēs varam priecāties par sakopto bērnu laukumu un visu pilsētas zaļo zonu.


Balvai “Gada apenietis 2020” iesaku Dianu Liepiņu. Viss viņas mūžīgs ir kā “Gada apenietis”. Viņa ir visu gadu “Gada apenietis”. Visiem viņa palīdz, atbild, meklē, palīdz. Visi viņu pazīst un visus pazīst viņa. Viņa zina par katru Apes cilvēku, katru māju, katru ielu. Patiesībā Apē ir ļoti daudz cilvēku, kurus varētu saukt par “Gada apenieti”, mums ir daudz labu cilvēku.

“Nominācijai piesaku Apes novada pašvaldības iestādes “Apes kultūras un tūrisma centrs” vadītāju Ivetu Kovtuņenko. Iveta Apē strādā salīdzinoši nesen, bet ir jau ļoti daudz paveikusi. Ir izveidots kultūrvēsturisks maršruts “Dižgaru ceļš”, kas iepazīstina ar izcilām, ar Apes novadu saistītām radošām personībām. Elīnas Zālītes muzejs tagad ir atvērts katru dienu un to var apmeklēt ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī Apes viesi. Ir papildināta Dabas taka. Bibliotēkas lasītava tagad iekārtota un lasītājiem ērtāk pieejama pirmajā stāvā. Kad Iveta sāka strādāt, viņa atnāca arī uz Apes senioru tikšanās vietu “Namiņā” un aicināja izteikt senioriem savas domas, kādus pasākumus viņi vēlētos apmeklēt. Iveta strādā ar entuziasmu un aizrauj arī citus, un, manuprāt, ir godam pelnījusi šo balvu.”

“Gada apenieša 2020” titulu ar savu sabiedrisko aktivitāti un Apes novada pārstāvniecību politiskajās norisēs noteikti ir pelnījusi apeniete Ilze Sproģe – Apes pilsētas pensionāru padomes priekšsēdētāja, sabiedriski aktīvs cilvēks un pašdarbības kolektīva dalībnieks,” iesaka Veclaicenes tautas nama vadītāja Maija Rozīte. “Apeniete ir mūsu rosīgais sadarbības partneris, kopā organizējam Veclaicenes un Apes senioru sadraudzības pasākumus. Dzied, uztur možu garu savos vienaudžos, vienmēr aktīva, enerģiska un dzīvo līdzi laikam. “Taču pats galvenais ir iestāšanās par savu dzimto pusi, dzimto novadu. Ilzes kundze brīvprātīgi aktīvi vāca parakstus par Apes novada pievienošanu Alūksnes novadam, pauda savu nostāju laikrakstā, brauca pat pie ministra, cīnījās cik varēja. Nav vienaldzīga par to, kas nākotnē būs ar dzimto novadu. Ape viņai ir dziļi sirdī, viņa ir pelnījusi būt par šī gada Apenieti.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.