Alūksnes dome izveidoja darba grupu, kas izstrādā projektu pilsētas vēsturiskā centra arhitektūras pieminekļu atjaunošanai.
Alūksnes dome izveidoja darba grupu, kas izstrādā projektu pilsētas vēsturiskā centra arhitektūras pieminekļu atjaunošanai. No 2002.gada Kultūrkapitāla fonds šiem mērķiem katru gadu piešķirs dotācijas kopsummā par trim miljoniem latu.
“Centīsimies iegūt mērķdotācijas līdzekļus, lai apmēram piecus gadus saņemtu finansējumu pilsētas vēsturiskā centra kultūras pieminekļiem un varētu tos ne tikai saglabāt, bet arī restaurēt. Uzskatu, ka ir jārūpējas ne tikai par pašvaldības, bet visiem kultūrvēsturiskiem valsts nozīmes pieminekļiem neatkarīgi no īpašuma tiesībām. Tas nozīmē, ka projektā iekļausim Jauno un Veco pili, parku ar mazajām arhitektūras formām, Palmu māju, klēti, brūzi, Bībeles muzeju un baznīcu,” stāsta valsts kultūras pieminekļu aizsardzības galvenā inspektore Alūksnes rajonā Silvija Ludviga.
Jaunajai pilij ir pabeigta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Top renovācijas – restaurācijas projekts ēkas ārpusei, bet iekštelpu restaurācijai tas ir vēl izstrādājams. S.Ludviga atzīst, ka kinoteātra “Liesma” telpas var izmantot arī citiem pasākumiem, piemēram, izstādēm, konferencēm, semināriem un saviesīgiem vakariem. “Par Veco pili pagaidām nekas nav zināms: kāds bijis ēkas krāsojums, kā izskatījās iekštelpas, vai tajās ir sienu gleznojumi, kas un kā restaurējams. Tāpat izpēte vajadzīga citiem objektiem,” norāda S.Ludviga. Viņa prognozē, ka projekts jāpabeidz līdz gadu mijai, lai to varētu iesniegt Kultūrkapitāla fondam, kad tas gatavosies dalīt mērķdotācijas.