Pirmdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona
weather-icon
+0° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Gatavojas pabeigt dzīvojamo māju privatizāciju

Alūksnes pilsētas domes sēdē no pašvaldības dzīvojamo māju fonda izslēdza četras mājas (vai to dzīvokļus): Pilsētas bulvārī 6a, Vidus ielā 7, Tirgotāju ielā 5, Helēnas ielā 28.

Alūksnes pilsētas domes sēdē no pašvaldības dzīvojamo māju fonda izslēdza četras mājas (vai to dzīvokļus): Pilsētas bulvārī 6a, Vidus ielā 7, Tirgotāju ielā 5, Helēnas ielā 28.
No 187 dzīvojamām mājām ar 2348 dzīvokļiem, kas nodoti privatizācijai, īpašnieki ir pārņēmuši apmēram 85 procentus dzīvokļu.
“Privatizācija turpinās. Sertifikātu derīguma termiņš ir pagarināts līdz šīgada beigām. Ir vēl dienesta dzīvokļi, kas nav privatizējami. Tāpat domes īpašumā atstāj tos, ko pēc tiesas lēmuma atbrīvo komunālo maksājumu parādnieki. Izsoles nerīko, jo pašvaldībai ir vajadzīgs dzīvojamais fonds. Atsevišķi īrnieki joprojām nevar iegūt īpašumā dzīvojamo platību, ja ir pārdevuši sertifikātus. Viņiem nav naudas to iegādei, jo viena sertifikāta cena ir seši lati,” komentē Alūksnes pilsētas domes dzīvojamo telpu privatizācijas komisijas priekšsēdētāja Ināra Ozoliņa.
Viņa pieļauj, ka kādam izdosies sakrāt naudas summu sava dzīvokļa privatizācijai. Var šīs tiesības nodot radiniekam vai citai personai. Pirms pāris gadiem mājās ar 60 un vairāk dzīvokļiem augšējo stāvu un arī gala dzīvokļu īrnieki atteicās tos privatizēt. Pils ielas 36 iedzīvotāji parādīja, ka iespējams ņemt kredītu un siltināt visu māju. Tagad par to domā arī Helēnas ielas 28. nama iemītnieki.
Likums “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” nosaka, ka tā ir brīvprātīga, nevis obligāta. Tomēr tikai privatizētu dzīvokli var pārdot, dāvināt, ieķīlāt un izīrēt. Tā īpašniekam ir iespēja piedalīties daudzdzīvokļu mājas kopīgā pārvaldīšanā, apvienojoties ar citiem īpašniekiem dzīvokļu sabiedrībā.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri