Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+1° C, vējš 1.79 m/s, Z-ZA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Rudzu maizei piešķir kvalitātes zīmi

SIA “Alta S” maizes kombināta ceptā “Latvijas klona maize” pārtikas kvalitātes konkursā ieguvusi otro vietu grupā, kur vērtēja 0,7 līdz 1,2 kilogramus smagus rudzu maizes klaipus.

SIA “Alta S” maizes kombināta ceptā “Latvijas klona maize” pārtikas kvalitātes konkursā ieguvusi otro vietu grupā, kur vērtēja 0,7 līdz 1,2 kilogramus smagus rudzu maizes klaipus. Konkursa laureātiem ir tiesības lietot preču zīmi “Latvijas kvalitāte”, lai palīdzētu patērētājiem orientēties plašajā piedāvājuma klāstā.
“Izstādē “Lauku sēta 2003” Rāmavā piedalījāmies pirmo reizi. Uz to vedām sešas maizes šķirnes, bet konkursā vērtēja piecas. Noteicošie vērtēšanas kritēriji bija garša, smarža un izskats. Interesanti, ka augstāko vērtējumu guva maize, ko pašlaik necepam. Tā nav tik salda un ar izteiktu garšu, bet ir dabīga rudzu maize. Gadu varam uz “Latvijas klona maizes” likt kvalitātes zīmi,” stāsta SIA “Alta S” Maizes kombināta direktore Ligita Rozenberga.
Viņa uzsver, ka svarīgāks par Atzinības rakstu un balvu ir pircēju vērtējums. Veikalos atkal varēs nopirkt “Latvijas klona maizi” ar preču zīmi “Latvijas kvalitāte”. “Godalgotā rudzu maize ir gatavota ar plaucējumu. Tas nozīmē, ka ražošanas process ilgst divas dienas. Turklāt tās sastāvā 80 procenti ir rudzu milti. Šajā konkursā vērtēja tikai tādu rudzu maizi, kur bija tik daudz vai vēl vairāk rudzu miltu,” skaidro L.Rozenberga. Svaigā rudzu maizē mīkstums ir ķepīgs, bet, pastāvot jeb nobriestot, tā kļūst garšīgāka.
Konkursā piedalījās 11 maizes ražotāji ar 24 rudzu maizes šķirnēm. Panākumi alūksniešus ir iedrošinājuši gatavoties konkursam arī nākamgad. Ievērojot pircēju vēlmes, kombinātā cep 46 maizes šķirnes. Nākamajā nedēļā izmēģinās jaunas šķirnes veidņu rupjmaizes cepšanu.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri