Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+1° C, vējš 3.58 m/s, ZR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Pārdos bijušo aģentūras “Spodra” ēku

Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi atsavināt tai piederošu īpašumu Alūksnes pilsētas centrā – ēku Pils ielā 58, kurā savulaik atradās pašvaldības aģentūra “Spodra”, bet vēl pirms tam – ugunsdzēsēju depo.

Vērtējums – 5500 eiro
“Alūksnes Ziņās” pērn novembrī rakstījām, ka Alūksnes novada dome nolēma pārtraukt projekta “Energoefektivitātes uzlabošana pašvaldības aģentūras “Spodra” administratīvajā ēkā un ēkas pārbūve” īstenošanu, atzīstot, ka tas pašvaldības budžetam tomēr būšot pārāk dārgi, jo ēkā nepieciešami lielāki ieguldījumi, nekā sākotnēji paredzēts. Projekta kopējās izmaksas bija plānotas gandrīz 400 000 eiro, no kuriem lielāko daļu segtu pašvaldība. Projektu pārtraucot, no pašvaldības budžeta tomēr bija jāsamaksā 8014 eiro, jo tā bija SIA “Ekers” jau iztērētā nauda, uzsākot darbus ēkā pērn rudenī.
Toreiz starp deputātiem raisījās diskusija, ko darīt tālāk ar noplukušo ēku pilsētas centrā – nojaukt un izveidot tur stāvlaukumu, remontēt ēku vai pārdot. Tagad no visiem šiem variantiem izvēlēts pēdējais – šonedēļ tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti izskatīja lēmuma projektu par ēkas pārdošanu. Tiesa, paredzamā pārdošanas cena ir neliela – 5500 eiro par divām ēkām un zemi pilsētas centrā.
Rosina pārdot dārgāk
Pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis norāda – ēkai veikts īpašuma vērtējums, kas ir 5500 eiro. Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks un komitejas vadītājs Dzintars Adlers norāda – īpašums ir sliktā stāvoklī, tādēļ vērtējums nevar būt par lielāku summu.
Deputāts Ainars Melders uzskata, ka pie 5500 eiro noteikti vēl jāpieskaita pašvaldības izmaksas, kas saistās ar projekta izstrādi, un 8014 eiro, kas tika samaksāti projekta pārtraukšanas dēļ. “Tā būtu patiesā īpašuma sākotnējā vērtība izsolē, nevis nieka 5500 eiro. Tas būtu pieklājīgi un akurāti, lai pēc tam nebūtu strīdu. Rosinu uz domes sēdi mainīt lēmuma projektu, palielinot atsavināšanas summu. Pašvaldība ir tiesīga noteikt pirmo starta summu – dome var noteikt visu, kā grib! Ja intereses pirkt šo ēku par lielāku summu nekā 5500 eiro nebūs, tad pašvaldība to nojauks, kā arī gribēja to darīt. Pašvaldība šajā ēkā, kuras vērtība ir tik maza, gribēja ieguldīt simtiem tūkstošus eiro, bet neielika, jo parādījās papildu izdevumi. Kurš domē bija tas prātvēders, kas gribēja īstenot šādu projektu?! Tad jau varēja uzreiz šo ēku pārdot,” saka A.Melders. Dz.Adlers gan iebilst – ja pieskaitītu vēl arī A.Meldera minētās izmaksas, tad tā būtu jau faktiskā īpašuma vērtība.
Galīgo lēmumu par ēku Pils ielā 58 pieņems februāra domes sēdē nākamnedēļ.
— Līga Vīksna

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri