Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Startē ainaviskais parku skriešanas seriāls

Daniels Kodaļevs šajā posmā uzstādīja vienu no sacensību vēsturē labākajiem rezultātiem, par ko ļoti priecīgs bija viņa tēvs. Foto: no organizatoru arhīva

Pagājušajā nedēļā startēja viens no nozīmīgākajiem pašmāju tautas sporta notikumiem, parku skriešanas seriāls “Alūksnes pavasaris 2022”. Pirmais posms – ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu – 162 veselīga dzīvesveida piekritēji izgāja uz starta Muižas parkā pie Jaunās pils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazliet nelutināja laika apstākļi, vēl bija jūtams aukstums no aizsalušā ezera, bet tas nemazināja satikšanās un sportošanas prieku bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Tika skriets, iets un nūjots, skriets kopā ar suni pavadā, protams, populārākā un ar cīņām par labāko laiku bija 1 km distance, bet vecāka gadagājuma sporta draugi izvēlējās garākas – trīs, piecu, septiņu un maksimālo 10 km distanci.

Šajā posmā uzstādīts sacensību vēsturē labākais rezultāts, to paveica jaunais biatlonists un skrējējs Daniels Kodaļevs, kurš šogad kļuva par skolēnu Ziemas olimpiādes uzvarētāju. Vienu kilometru viņš veica 2 minūtēs 43 sekundēs. Līdzīgu rezultātu kādreiz varēja uzrādīt skrējējs Raimonds Siliņš. Viņš ļoti patīkami pārsteidza savu treneri Sergeju Sverčkovu, kurš nebija gaidījis no puiša tik labu rezultātu.

Šogad ir jauninājumi kopējā ieskaitē, būs jāveic viens garāks skrējiens par 1 km, lai dabūtu pilnvērtīgu ieskaiti kopvērtējumā un pacīnītos par kausiem un medaļām. Tas sacensības padarīs interesantākas. Ar medaļām apbalvos katras grupas 1. – 3. vietas ieguvējus, bet grupu uzvarētājus – arī ar kausiem. Seriāla laureātu apbalvošana notiks 17. jūnijā. Par precīzu apbalvošanas vietu informācija sekos seriāla norises laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrais posms paredzēts Muižas parkā pie Pomonas tempļa. Organizatori vēl nav izšķīrušies par starta vietu un distances grūtību pakāpi, iespējams, ka būs distance, kaa pāris gadus nav izmantota un daudziem būs jaunatklājums. Organizatori aicina visus skriet gribētājus, jo, sākot no otrā posma, arī ir iespēja cīnīties par godalgotām vietām kopvērtējumā. Tiks ņemti vērā pieci labākie rezultāti no septiņiem posmiem.

Sacensības organizē Alūksnes novada pašvaldība sadarbībā ar orientēšanās klubu “Alūksne”. Sacensību un distanču iekārtošanas galvenais tiesnesis Vilnis Veļķeris, par rezultātiem atbild Viesturs Zaķis.

VIETA UN LAIKS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skrējieni notiks ceturtdienās, atbilstoši sacensību kalendāram pa marķētu 1 km trasi (5. kārta pa

0,5 km apli). Katrā kārtā starts no pulksten 17.30 līdz 19.30. Finišu slēdz pulksten 20.00.

2. kārta 28.04. Muižas parks pie Pomonas tempļa.

3. kārta 05.05. Tempļa kalns pie skatu torņa.

4. kārta 19.05. Muižas parks pie Eola tempļa.

5. kārta 26.05. Jāņkalniņš.

6. kārta 09.06. Tempļa kalns pie skatu torņa.

7. kārta 16.06. Muižas parks pie Putnu paviljona.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.