Abonēt

Reklāma

Rastorgujevs ar precīzu šaušanu izcīna desmito vietu iedzīšanā

Publicitātes foto

Latvijas sportists Andrejs Rastorgujevs svētdien Rūpoldingā Pasaules kausa biatlonā piektā posma 12,5 kilometru iedzīšanā šāva perfekti un izcīnīja desmito vietu, kamēr Renārs Birkentāls ar vienu kļūdu šaušanā bija 44.pozīcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvaru izcīnīja Norvēģijas biatlonists Juhanness Dāle-Ševdāls, kurš pirmo vietu nodrošināja pēdējā aplī.

Pirmais trasē devās sestdienas sprinta uzvarētājs norvēģis Vetle Šostads Kristiansens. Pēc viņa attiecīgi pēc 17 un 20 sekundēm trasē devās itālis Tommazo Džakomels un Norvēģijas pārstāvis Tarjei Bē.

Kristiansens līderpozīciju zaudēja pēc pēdējās šaušanas, kuru pameta kopā ar tautiešiem Jūhannesu Tīngensu Bē un Dāli-Ševdālu, vācieti Justusu Strelovu un francūzi Emiljēnu Žakelēnu. Noslēdzošajā aplī no vadošajiem sportistiem ātrākais bija Dāl-Ševdāls, kurš finišēja 30 minūtēs un 38,0 sekundēs.

Kristiansens zaudēja 1,7 sekundes, bet Bē finišēja septiņas sekundes desmitdaļas vēlāk. Žakelēns no vadošā trijnieka atpalika 7,2 sekundes.

Rastorgujevs ar 17.numuru startēja minūti un divas sekundes pēc Kristiansena, bet Birkentāls devās trasē kā 37., minūti un 36 sekundes pēc Kristiansena.

Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus bija precīzs un pakāpās uz 15.vietu, būdams minūti aiz līdera. Nekļūdīgs bija arī Birkentāls, kurš distancē atgriezās 38.vietā. Visus piecus mērķus Rastorgujevs aizvēra arī nākamajā šaušanā guļus un pakāpās uz desmito pozīciju, saglabājot apmēram to pašu deficītu pret līderi, kamēr Birkentāls mēroja vienu soda apli un pēc tā veikšanas bija 43.vietā.

Rastorgujevs turpināja sekmīgo šaušanu arī pirmajā ugunslīnijā stāvus un atgriezās kā 11., nepilnu minūti aiz Kristiansena, tāpat nekļūdīgs bija Birkentāls, kurš bija 41.vietā. Arī ceturtajā šaušanā Rastorgujevs bija nevainojams un pakāpās uz astoto pozīciju, taču pēdējā aplī zaudēja divas vietas, uzvarētājam finišā piekāpjoties par 35,7 sekundēm, bet labāko septiņnieks bija nepilnu četru sekunžu attālumā.

Birkentāls arī pēdējā šaušanā bija precīzs un pēdējo apli sāka kā 43., taču līdz punktiem neaizsniedzās. Labāko četrdesmitnieks palika 10,4 sekunžu attālumā, bet uzvarētājam viņš zaudēja gandrīz trīs minūtes.

Rastorgujevam bija 25. ātrākais slēpojums, kamēr Birkentāls uzrādīja 50. rezultātu.

Nākamais Pasaules kausa posms nākamnedēļ norisināsies Itālijas trasē Antholcā.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.