Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rastorgujevam 36.vieta

Latvijas sportists Renārs Birkentāls piektdien Vācijā Pasaules kausa biatlonā posmā ieņēma 27.vietu desmit kilometru sprinta sacensībās, izcīnot līdz šim augstāko vietu Pasaules kausa posmos, Andrejs Rastorgujevs finišēja 36., bet Aleksandrs Patrijuks – 89.vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Birkentāls, kurš šāva precīzi, līdz šim augstāko vietu Pasaules kausa posmos bija izcīnījis šosezon sprinta sacensībās Hohfilcenē. Viņš uzvarētājam vācietim Benediktam Dollam finišā zaudēja minūti un 31,8 sekundes.

Dolls izcīnīja piekto uzvaru Pasaules kausa posmos, ar vienu kļūdu šaušanā stāvus finišējot pēc 24 minūtēm un 12,2 sekundēm.

Viņš par 1,8 sekundēm apsteidza norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu, bet par 5,4 sekundēm – vēl vienu Norvēģijas biatlonistu Endri Stremsheimu, abiem šaušanā kļūdoties pa reizei.

Stremsheimam tas bija otrais goda pjedestāls Pasaules kausa posmos pēc šosezon Šveices trasē Lencerheidē izcīnītās otrās vietas iedzīšanā.

Ceturtais finišēja norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš šaušanā kļūdījās divreiz, bet piekto un sesto vietu izcīnīja attiecīgi slovēnis Jakovs Faks un Johanness Kīns no Vācijas, kuri sašāva visus 10 mērķus.

Rastorgujevs šaušanā guļus netrāpīja vienam mērķim, bet šaušanā stāvus nopelnīja divus soda apļus, mērķim garām raidot trešo un piekto šāvienu. Viņš Dollam finišā piekāpās divas minūtes un 4,4 sekundes.

Sacensībām iedzīšanā, kas notiks sestdien, kvalificējās Birkentāls un Rastorgujevs.

Patrijuks miglainajos laika apstākļos abās šaušanās nopelnīja pa diviem soda apļiem, 99 sportistu konkurencē finišējot 89.vietā un Dollam zaudējot četras minūtes un 7,1 sekundi.

Savukārt norvēģis Juhans Ūlavs Botns debijā Pasaules kausa sacensībās uzrādīja ātrāko laiku distancē, ar četriem soda apļiem finišējot 26.vietā.

Jau ziņots, ka sprints vīriešiem neatbilstošu laika apstākļu dēļ no ceturtdienas tika pārceltas dienu vēlāk.

Pasaules kausa vērtējumā šajā sezonā sprintā pirmais ar 247 punktiem ir Dolls, Norvēģijas sportists Tarjei Bē ir sakrājis 228 punktus un Lēgreids – 221 punktu.

Rastorgujevs ar 28 punktiem ieņem 36.vietu, bet Birkentāls ar 17 punktiem – 46.vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā visu disciplīnu summā šosezon līderis ar 534 punktiem ir norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, 447 punkti ir Tarjei Bē, bet 394 punkti – Juhannesam Dālem, pirmās četras vietas ieņemot norvēģiem.

Rastorgujevs ar 152 punktiem ieņem 22.vietu, bet Renārs Birkentāls ar 17 punktiem – 54.vietu.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa noslēdzošajā posmā Oslo sprintā ierindojās ceturtajā vietā, Eiropas meistarsacīkstēs ieņēma ceturto vietu, bet pasaules čempionātā viņam izdevās tikt pie septītās vietas. Šo sezonu Zviedrijas trasē Estešundā Rastorgujevs šajā disciplīnā sāka ar 31.vietu, Hohfilcenē ieņēma 35.vietu, bet Lencerheidē finišēja 34.vietā.

Birkentāls labāko rezultātu Pasaules kausā sprinta sacensībās sasniedza šosezon Hohfilcenē, ierindojoties 38.pozīcijā, bet pirmajā posmā Estešundā viņš ieņēma 82.vietu.

Patrijuka rekords šajā disciplīnā ir 60.vieta pagājušās sezonas posmā Slovēnijas trasē Pokļukā. Estešundā viņš ieņēma 93.vietu, bet Lencerheidē – 86.vietu.

7,5 kilometru distancē sprintā sievietēm, kur startēs Baiba Bendika, Sanita un Sandra Buliņas, sacensības sāksies plkst.15.25 pēc Latvijas laika, sacensības tiešraidē translējot televīzijas kanālam LTV7.

Sestdien notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien – komandu stafetes.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Nākamais posms nākamnedēļ notiks citā Vācijas trasē Rūpoldingā.

Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.