Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas komandai ar Bendiku sastāvā Pasaules kausa posmā biatlonā 16.vieta 4×6 kilometru stafetē

Latvijas kvartets Sanita Buliņa, Baiba Bendika, Annija Sabule un Sandra Buliņa trešdien Zviedrijā ieņēma 16.vietu Pasaules kausa posma biatlonā 4×6 kilometru stafetē, Baibai Bendikai aizvadot savas pirmās sacensības sezonā, bet uzvaru izcīnot Norvēģijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo posmu Sanita Buliņa sāka ar soda apli pēc šaušanas guļus un pēdējo vietu, līderei norvēģietei Martei Huhansenai zaudējot minūti un 8,1 sekundi.

Šaušanu stāvus Buliņa aizvadīja nevainojami, pakāpjoties uz 17.vietu un apsteidzot slovēnieti Živu Klemenčiču, kura nopelnīja trīs soda apļus.

Nododot stafeti, Buliņa Francijas biatlonistei Lū Žanmono, kura posmu pabeidza pirmā, zaudēja minūti un 37,3 sekundes, taču bija apsteigusi Austriju un Kanādu, Bendikai atgriešanos sacensībās sākot 15.vietā.

3,4 sekunžu ietvaros aiz Francijas ietilpa arī Čehija, Norvēģija un Itālija.

Bendika piekto lodi raidīja garām mērķim, taču sašāva mērķi ar pirmo rezerves patronu, šautuvi atstājot 16.vietā minūti un 49 sekundes aiz francūzietes Klojas Ševaljē.

Šaušanu stāvus Bendika veica ne pārāk ātri, taču precīzi, kas viņai ļāva pakāpties uz 12.vietu, norvēģietei Jūni Arnekleivai zaudējot divas minūtes un 18,6 sekundes.

Līdz stafetes maiņai Bendika pakāpās līdz devītajai vietai, Arnekleivai zaudējot divas minūtes un 21,7 sekundes.

Soda apli nopelnīja Ševaljē, Francijai atkāpjoties uz astoto vietu, bet Norvēģijai sekojot Čehijas (+37,0) un Vācijas (+49,6) komandām.

Sabulei šaušanā guļus vajadzēja divas papildu patronas, no šautuves izslēpojot 11.vietā trīs minūtes un 18,9 sekundes aiz norvēģietes Karulīnes Knotenas.

Soda apli nopelnīja čehiete Mārketa Davidova, uz otro vietu pakāpjoties zviedrietei Elvīrai Ēberjai un uz trešo – vācietei Vanesai Foigtai.

Sabule šaušanā stāvus nopelnīja soda apli, atkāpjoties uz 16.vietu, bet vadībā izvirzījās Ēberja, stafeti pirms Knotenas nododot 23,4 sekundes un trešajā vietā esot Foigtai.

Sabule Sandrai Buliņai stafeti nodeva kā 17., Ēberjai zaudējot piecas minūtes un 37,3 sekundes.

Buliņai guļus šaušanā bija vajadzīgas trīs rezerves patronas, taču viņa tūlīt tika apsteigta par apli un otro šaušanu neveica, ieņemot 16.vietu 18 valstu komandu konkurencē.

Ēberja šaušanā stāvus nopelnīja soda apli, kas ļāva finiša līniju pirmajai šķērsot norvēģietei Ingri Lanmarkai Tandrevollai, Norvēģijai trasē pavadot stundu 18 minūtes un 48,3 sekundes un izmantojot deviņas rezerves patronas.

Otrās, atpaliekot 41,6 sekundes, ar vienu soda apli un deviņām rezerves patronām finišēja Zviedrija, bet trešā, norvēģietēm zaudējot 47,9 sekundes, bija Vācija, kura izmantoja vien četras rezerves patronas.

Ceturtā finišēja Šveice, piektā – Francija, sestā ar trim soda apļiem – Čehija, bet pasaules čempione Itālija ar diviem soda apļiem bija astotā.

Šosezon 4×6 kilometru stafete iekļauta piecos Pasaules kausa posmos.

Iepriekšējā sezonā Latvijas sieviešu komanda 4×6 kilometru stafetē startēja vien Antholcas posmā, 19 kvartetu vidū ieņemot 17.vietu. Latvijas izlasē startēja Baiba Bendika, Sanita un Sandra Buliņas un Annija Keita Sabule. Bendikai slēpojot divus soda apļus pēc šaušanas stāvus jau trešajā posmā par apli tika apdzīta Sabule, Sandrai Buliņai trasē nenodoties.

Pasaules kausa kopvērtējumā 4×6 kilometru stafetē aizvadītajā sezonā uzvarēja Francija, apsteidzot Norvēģiju un Zviedriju, bet pasaules čempionātā uzvarēja Itālija.

Pasaules kausa pirmo posmu Latvija sestdien sāka ar 21.vietu jauktajā pāru stafetē un 17.vietu jauktajā stafetē, bet svētdien individuālajā distancē ceturto vietu 20 kilometru distancē izcīnīja Andrejs Rastorgujevs, Aleksandram Patrijukam ieņemot 91.vietu un Renāram Birkentālam – 97.vietu. Sieviešu sacensībās 15 kilometru distancē Sanita Buliņa ieņēma 57.vietu, Annija Sabule ierindojās 76., bet Sandra Buliņa – 90.vietā.

Ceturtdien 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši, piektdien sievietes sacentīsies sprintā, sestdien sprinta sacensības būs vīriešiem, bet svētdien notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.