Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas dzimšanas dienā aicina izkustēties

Pirms trīs gadiem orientēšanās klubs “Alūksne” uzsāka lielisku tradīciju, kuru turpina arī šogad 18. novembrī, Latvijas 105. dzimšanas dienā. Pasākumā ikviens interesents ar karti un kompasu varēs veikt orientēšanās distanci, kas būs līdzīga Latvijas robežas kontūrai. Šajā reizē distance būs izveidota Alūksnes pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma centrs atradīsies pie Alūksnes Bānīša stacijas. Jāpiebilst, ka tieši šogad mūsu šaursliežu dzelzceļš svin 120 gadu dzimšanas dienu kopš šīs dzelzceļa līnijas atklāšanas. Orientēšanās distances garums būs demokrātisks un vienkāršs – aptuveni 4,5 kilometri ar 20 kontrolpunktiem. Pasākums sāksies pulksten 11.00 un ilgs līdz pulksten 13.00. Orientēšanās klubs “Alūksne” piedalīties aicina ikvienu, gan tādus, kuri vēlas izmēģināt ko vēl nebijušu, gan jau prasmīgus orientieristus. Dalība pasākumā būs par brīvu.

Idejas autors ir orientēšanās kluba “Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris. “Līdz šim pasākums notika kādā skaistā mežā netālu no Alūksnes. Tradīcijas sākums iekrita “covid” ierobežojumu laikā, kad nekādi sabiedriski pasākumi nenotika. Dzima ideja izkustēties ģimenes lokā, bet kāpēc nepieaicināt citus interesentus? Jau pagājušajā gadā sporta un atpūtas centrā “Mežinieki” pasākums guva popularitāti. Tādēļ aicinām visus iedzīvotājus arī šogad izkustēties, pastaigājoties vai skrienot apskatīt mūsu pilsētas skaistās vietas un objektus,” stāsta V. Veļķeris.

Šonedēļ rit sagatavošanās darbi. “Kopā ar pāris sabiedriski aktīviem cilvēkiem velkam pasākuma organizēšanas vezumu, arī pašvaldība nestāv malā, tādēļ pasākums būs par brīvu. Atzīšos, ka nav nemaz tik vienkārši pilsētā iezīmēt Latvijas kontūru un izlikt to kontrolpunktos. Taču prieks, ka dalībnieki piesakās. Saņēmu apstiprinājumu, ka ciemosies arī Igaunijas orientieristi, līdz ar to būs interesanti tiem, kuri gribēs sacensties sportiski. Gaidīti visi, –
solo vai ar draugiem, ar ģimenēm veselīgā un sportiskā svētku noskaņā tiekamies “Stacijas kvartālā”, atzīmējot valsts 105. dzimšanas dienu, strādās arī muzejs,” aicina V. Veļķeris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un vēl. Šogad pirmo reizi ieviests jauninājums. Lai mudinātu distanci veikt sportiskāk un azartiskāk, organizatori lēmuši noteikt un svētku balvas ar Alūksnes simboliku piešķirt trīs ātrākajiem distances veicējiem trijās sieviešu un tāpat trijās vīriešu grupās (jauniešiem līdz 16 gadu vecumam ieskaitot, pamatgrupā un veterāniem no 50 gadiem un vecākiem). Pasākuma laiks izvēlēts, lai dalībnieki paspētu arī uz citiem šīs dienas pasākumiem vai svinībām savējo lokā.

Jāatzīmē, ka orientēšanās klubs “Alūksne” nākamajā sezonā atzīmēs apaļo 40 gadu jubileju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.