Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zeltiņu estrādei atjaunota grīda

Ar pagasta tautas nama vadītājas Gunitas Palejas entuziasmu šopavasar atjaunota Zeltiņu estrādes grīda. Viegli negāja, bet nu tas ir izdarīts. Zeltinieši te varēs svinēt jau Jāņus, lustēties un uzņemt savus viesus visas vasaras garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viegli nebija

“Es nevarēju pieņemt domu, ka Zeltiņos nebūs estrādes, jo tā mūsu pagastā ir kopš 1065. gada. Tomēr celtne bija ļoti nolietojusies, izpuvusi bija dēļu grīda un koka lāgas, bet naudas tautas nama budžetā maz,” saka G. Paleja. Tomēr viņa neatlaidās un meklēja iespējas. Tautas nama vadītājas aicinājumam atsaucās uzņēmējs no kaimiņu novada Velēnas. Viņš krietni zem pašizmaksas sagādāja zāģmateriālus, kas nepieciešami estrādes remontam. Ar transporta pakalpojumiem palīdzēja kaimiņu pagasta uzņēmējs alsviķietis Aigars Ludvigs. Savukārt vietējais pagasta iedzīvotājs Ainārs Arājs, kā saka G. Paleja – cilvēks ar zelta rokām, par pavisam nelielu samaksu veica estrādes grīdas remontu.

“Ņemot vērā šī pavasara laika apstākļus, darbus paveikt arī fiziski nebija viegli. Estrādē ilgi nekusa sniegs, tādēļ vēl pavasarī tā īsti nevarējām saprast, cik finansiāli “sāpīgi” tautas nama budžetam tas būs. Bet esam gandarīti – estrādei nu jau ir tapusi jauna grīda. Liels paldies visiem, kas mani atbalstīja, kas rada iespēju par niecīgajiem tautas nama budžeta līdzekļiem sagādāt nepieciešamos materiālus un veikt darbu! Es tā īsti vēl nevaru aptvert realitāti, ka tas mums ir izdevies,” saka tautas nama vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pauž gandarījumu

Gandarījumu par G. Palejas uzņēmību paveikt remontdarbus estrādē pauž arī Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītāja Elita Laiva. “Pirms tam veicām zeltiniešu aptauju. Domas par nepieciešamību atjaunot estrādi dalījās, tomēr Gunita nolēma, ka tik ilgi pagastā, tik skaistā vietā pastāvējusī estrāde ir jāatjauno. Estrāde savulaik uzbūvēta pamatīgi – ar bruģētām kāpnēm un soliem ar betonētām kājām. Tas būtu muļķīgi tagad estrādi atstāt novārtā un tās grīdu, kas brūk kopā, neatjaunot. Liels paldies Gunitai un ” teic E. Laiva.

Sarīkojumi būs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Zeltiņu tautas mana budžets ir teju iztērēts, jau Jāņos G. Paleja pagasta iedzīvotājus aicina uz kopīgu līgošanu. Estrādē būs kopīgas aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Arī jūlijā un augustā zeltinieši varēs ballēties uz jaunās estrādes grīdas – plānotas izklaides piepūšamajās atrakcijās bērniem, bet pieaugušajiem teātra izrādes un, protams, neiztrūkstošā balle pirms kapusvētkiem. “Jācer vien uz atbilstošiem laika apstākļiem un jādomā, kā ar mazo tautas nama budžetu šovasar piesaistīt māksliniekus, bet visi kopā mēs galā tiksim,” saka G. Paleja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.