Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vecāku atbalsts pašvaldības modelim – seši procenti

Alūksnes novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē pieņemto izglītības iestāžu tīkla modeli atbalsta vien 6 % bērnu vecāku. Tā rāda skolu padomju un vecāku veiktā aptauja. Aptaujas rezultāti vecākiem ir devuši jaunu sparu un pārliecību, ka jāturpina iesāktais darbs pie skolu tīkla modeļa un tas jāpiedāvā pašvaldībai. Lai arī lēmumu par skolu tīklu Alūksnes novada pašvaldības domes deputāti jau pieņēmuši, tas stāsies spēkā vien 2023. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1256 uzrunātajiem vecākiem anketas aizpildīja 624. Lai arī pirmsskolas iestādes “Cālis” vecāki nebija mērķauditorija, astoņi vēlējās paust savu viedokli un anketas aizpildīja. Kopējā anketēšanas aktivitāte – 49,68 %. Aptaujāti netika Ziemeru pamatskolas un Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolas bērnu vecāki, jo reforma viņus neskars. “Vienīgi abu skolu 9. klašu skolēnu vecākiem lūdzām atbildēt uz jautājumu – ko darīs, absolvējot skolu? Diemžēl no Liepnas skolēnu vecākiem nesaņēmām nevienu anketu, tādēļ, kur bērni mācīsies tālāk, informācijas mums nav. Neoficiāla informācija – bērni neturpinās mācīties Alūksnes novada skolās, bet dosies uz Balviem,” stāsta D. Sniķere – Kļitko.

“Lai arī lēmumu, kāds būs skolu tīkls novadā, dome ir pieņēmusi, ieplānoto darbu darām tālāk. Jā, brīdī, kad devām vecākiem aptaujas anketas, mūsu piedāvātais modelis nebija vēl līdz galam izstrādāts, bet gribējām zināt skolēnu un vecāku viedokli šajā jautājumā. Rezultāti ir nepārprotami – lielākais vairākums neatbalsta pašvaldības piedāvājumu. Tie nav tikai procenti, tas ir konkrētu cilvēku viedoklis, ar ko pašvaldībai būtu jārēķinās. Nekas nav izdomāts vai safabricēts. Pašvaldība diemžēl šādu skolu vecāku aptauju par skolu reformu neveica,” saka Jaunannas Mūzikas un mākslas skolas vecāku padomes pārstāvis Kaspars Gusts.

Vairāk par aptaujas rezultātiem un ko vecāki plāno darīt, šodien laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar aptaujas rezultātiem var iepazīties šeit :

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.