Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu ģimene Alūksnē atver kafejnīcu “Citra”

Alūksnē, Parka ielā 2a, šodien durvis vērusi jauna kafejnīca – “Citra”. To atvērusi uzņēmīga ukraiņu ģimene, kura radusi pagaidu patvērumu Alūksnē. Tas ir stāsts par apņēmību, spēju nepadoties un sākt visu no jauna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Idejas autore Marija Koņahina jau kopš marta ir Latvijā, vispirms ar ģimeni apmetoties Apē un tagad – Alūksnē. “Sapnis par savu kafejnīcu man bija jau sen, taču nekad nebiju domājusi, ka tas īstenosies šādos apstākļos,” stāsta Marija. Viņa atzīst, ka atvēršanas brīdis ir priecīgs notikums un skaista dāvana pašas dzimšanas dienā, taču tajā pašā laikā arī mazliet skumjš – ka to nevar piedzīvot dzimtajā Dņipro (Ukraina). Kafejnīca atvērta no pašu līdzekļiem un ar pašu spēkiem, sākot ar telpu remontu un beidzot ar vajadzīgajiem traukiem. Atbalstu ar padomu un atsevišķu lietu sagādi šajā procesā ģimenei sniedzis Alūksnes un Apes novada fonds un organizācija “Jaunieši Alūksnes novadam”. Atvēršanas dienā ģimenei virtuvē palīdz tautietes, kuras arī pašlaik uzturas Apē un Alūksnē.

Ukraiņu gimene ir pateicīga alūksniešiem, apeniešiem un Latvijas valstij par viesmīlīgo uzņemšanu, patvēruma došanu un vēlas atlīdzināt ar savu darbu un uzņēmību. “Vēlamies darīt lietas, ko vislabāk protam – gatavot ēdienu un parūpēties par bērniem,” stāsta Marijas mamma Ludmila Kovaļova. “Citrā” pusdienās no 11 līdz 14 būs pieejama īsta ukraiņu nacionālā maltīte, pārējā laikā – ēdienkarte ar pašu ceptām picām, burgerīšiem un piena kokteiļiem. Apenieši un nu jau arī alūksnieši labdarības akcijās ir iepazinušies ar ukraiņu virtuvi – boršču un vareņikiem, taču “Citras” pavāres sola, ka ēdienkarti var mainīt visas nedēļas garumā, jo ukraiņiem tā ir bagātīga.

“Esam iekārtojuši arī rotaļu istabu bērniem. Būsim priecīgi pieskatīt mazos alūksniešus, kamēr vecāki “izskrien darīšanās”. Tāpat priecāsimies piedāvāt telpas un mielastu privātām ballītēm,” stāsta Marija. Esot jau pirmie divi pieteikumi. Kafejnīcas komanda vēl tikai “iztausta” apstākļus, jo laiks rādīs – kāda būs alūksniešu interese, ko gatavot, kāds būtu optimālais darba laiks, taču visi ir uzņēmības pilni. “Mēs esam draudzīga un drosmīga tauta, gan jau viss izdosies,” saka meitenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau pirmajā dienā par kafejnīcu bija liela interese un visi atzina, ka ir ļoti garšīgi – īpaši borščs. Atnāciet arī jūs un ar savu klātbūtni atbalstiet ukraiņu uzņēmējdarbību Alūksnē!

Vairāk par šo ieceri un ukraiņu ģimeni – 23. septembra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.