Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šovasar nojaukts Bejas dambi Alūksnes upē

Minerālūdens zīmola “Mangaļi” ar Pasaules Dabas fonda (PDF) atbalstu īstenotā projekta “Par tīrām upēm!” laikā šovasar plānots nojaukt divus aizsprostus, aģentūru LETA informēja projekta komunikācijas pārstāve Aija Freija-Zonne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sabiedrības iesaisti projekta pirmajā darbības gadā, 2021.gadā, tika apkopota informācija par dabiski vai mākslīgi izveidotiem aizsprostiem Latvijas upēs. Kopumā saņemti 70 ziņojumi, no tiem desmit aizsprostus PDF identificējis kā prioritāri nojaucamus, jo tie nodara nopietnu kaitējumu Latvijas upju ekosistēmai.

Tika izvērtēta aizsprostu lokācija, cik kilometri atbrīvotos, ja nojauktu aizsprostus, uz kāda veida upēm tie atrodas, un kāda ir sociāli ekonomiskā ietekme no šo aizsprostu esamības.

Šovasar tiks nojaukts Bejas dambis Alūksnes upē un pārbūvēta Sveķupes caurteka Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Pārējos aizsprostus plānots nojaukt pa vienam ik gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PDF Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Magda Jentgena norāda, ka pēdējos 50 gados migrējošo zivju skaits Eiropā kopumā ir samazinājies pa 93%, un aizsprostu likvidēšana ir viens no veidiem, kā šo kritumu ievērojami sabremzēt un atjaunot zivju populāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.