Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novads sniegs atbalstu Ukrainas tautai

Smiltenes novada pašvaldība kopš 25. februāra centralizēti organizē informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem, īstenojot valsts plānu uzņemt bēgļus, no kara plosītās Ukrainas, informē Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Linda Beitika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība izveidojusi darba grupu, kas organizē atbalsta sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem. Novadā šobrīd ir apkopotas mītnes vietas (pašvaldības, uzņēmumu, privātpersonu), cilvēku operatīvai izmitināšanai, kā arī apzinātas to izveides iespējas, ja Valstī plānoto bēgļu uzņemšana pieaugs.

Pašvaldība ir apzinājusies transportēšanas iespējas patvēruma meklētāju atvešanai un nogādāšanai uz mītnes vietām, kā arī plāno nodrošināt pirmo nepieciešamo palīdzību – ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu, medikamentu nodrošināšanu, pabalstu piešķiršanu un pirmo nepieciešamības preču nodrošināšanu.

Pašvaldība arī ir apzinājusies savas iespējas, kā ukraiņu bērniem varētu nodrošināt izglītību, aizbildņu nepieciešamību un aprūpi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs nezinām, cik ilgstoša būs Ukrainas ģimeņu uzturēšanās novadā, taču zinām, ka papildus atbalsts pašvaldībai būs nepieciešams vēl ilgstoši,” saka L, Beitika.

Pašvaldības mājaslapā ir izveidota īpaša informācijas sadaļa, kur publicējam aktuālāko informāciju no valsts iestādēm un pašvaldības, lai mūsu sabiedrībai skaidrotu norises, kā arī spētu iesaistīt brīvprātīgos atbalsta sniegšanā.

Ja rodas kādi jautājumi, kas saistīti ar norisēm pašvaldībā saistībā ar Ukrainas ģimeņu uzņemšanu, pašvaldība aicina sazināties ar Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • tālrunis + 371 29613117
  • sūtot savus jautājumus vai priekšlikumus uz informatīvo e-pastu: atbalstsukrainai@smiltenesnovads.lv

“Ja Jūsu ģimenē ir kāds tuvinieks no Ukrainas, kuru drīzumā gaidiet ierodamies Smiltenes novadā, aicinām piereģistrēt atbraucējus pie Smiltenes novada Civilās aizsardzības komisijas sekretāra Gata Bormaņa, +371 26396436, prioritāri svarīgi katram atbraucējam ir nepieciešams reģistrēties pie Latvijas robežsardzes (+371 67913569 vai +371 67913568), lai legalizētu uzturēšanos un būtu iespējams cilvēkiem pretendēt uz Latvijas valsts sociālajiem pabalstiem. Jebkāda veida atbalsts un skaidrojumi saņemami zvanot uz diennakts informatīvo tālruni +37127380380 – informatīvais tālrunis strādās visu diennakti bez brīvdienām, atbildes varēs saņemt latviešu, krievu, ukraiņu un angļu valodās,” aicina L. Beitika.

Par praktisku palīdzību

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas ir gatavs sniegt palīdzību ukraiņiem, aicināts reģistrēties palidziukrainai.lv mājaslapā.

Pašvaldība ir uzsākusi ziedojumu vākšanu Ukrainas sadarbības pilsētām, lai atbalstītu ar pirmās nepieciešamības precēm kara apstākļos.

Ar finansiālu ziedojumu, varēs operatīvi iegādāties medikamentus, medicīnas preces, pārtiku, degvielu un citus atbalsta veidus tos centralizēti nogādājot Ukrainā.

Ar humāno palīdzību varēs karavīriem dot iespēju nodrošināt sevi ar siltu apģērbu, nepieciešamo tehniku u.c. izdzīvošanai nepieciešamas lietas. Pašvaldībā izveidotas 4 ziedojumu organizēšanas vietas Smiltenē, Raunā, Apē un Palsmanē. Lūdzam ziedot lietas, kas ir tīras, nesaplēstas un nebojātas, mazlietotas un jaunas, lai varam garantēt, ka tās ir darbspējīgas un tiešām noderīgas karavīriem, kas šobrīd atrodas kara apstākļos, aicinām arī sekot līdzi ziedojamo lietu sarakstam, jo situācija mainās ik dienas.

“Atbalsts būs nepieciešams arī patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri jau ir ieradušies vai tuvākajā laikā plāno ierasties Smiltenes novadā, līdz ko pašvaldība apzināsies Ukrainas iedzīvotāju vajadzības, atkārtoti aicināsim atbalstīt ziedojot viņiem nepieciešamās lietas – paredzam, ka tā varētu būt datortehnika, lai vecāki bērni var apgūt izglītību attālināti, maziem bērniņiem pastaigu rati un citas ikdienā nepieciešamas sadzīves lietas,” tā L. Beitika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.