Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saņem diplomu savā profesijā

Sociālās aprūpes centra “Pīlādži’’ kolektīvs priecājas, ka 27. jūnijā  sociālā rehabilitētāja Evija Naudiņa saņēma diplomu savā profesijā.
Pirms tam viņa vairākus gadus strādāja  mājas aprūpē par aprūpētāju savas tiešās priekšnieces Zandas Porukas vadībā. Tieši viņa bija tā, kura mudināja Eviju  mācīties tālāk un iegūt 1. līmeņa augstāko izglītību ar kvalifikāciju “Sociālais rehabilitētājs”. Priekšlikumu atbalstīja arī Regīna Kalniņa, kura vadīja toreizējo sociālo dienestu.
Sociālās aprūpes centrā “Pīlādži” Evija sāka strādāt jau kā Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledžas studente.
Evija ir pateicīga savai ģimenei, vadītājai Lienei Ūbelei un visam kolektīvam par sapratni un atbalstu studiju laikā.
Savu kvalifikācijas darbu Evija izvēlējās rakstīt par tēmu “Brīvā laika aktivitātes cilvēkiem ar invaliditāti kā sociālās rehabilitācijas līdzeklis”, par pētījuma pamatu ņemot Alūksnes invalīdu biedrību.
Viņa uzsver, ka cilvēku ar invaliditāti dzīvē brīvā laika aktivitātēm ir ļoti nozīmīga loma. Kļūstot par invalīdu, cilvēki zaudē ne tikai veselību vai funkcionēšanas spējas, bet bieži vien arī ierasto dzīves modeli (darbu, mājsaimniecības pienākumus, dažādas lomas ģimenē). Pamazām zūd saikne ar agrākajiem draugiem, kolēģiem un domu biedriem. Līdz ar invaliditātes rašanos bieži vien samazinās cilvēku ienākumi un līdz ar to arī atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas kļūst ierobežotas, savā darbā raksta Evija un turpina: “Sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas palīdz iemācīties sadzīvot ar funkcionālajiem traucējumiem, atjauno vai apmāca tām prasmēm, kas dažādu apstākļu dēļ ir zudušas, palīdz cilvēkam atgriezties darba dzīvē un iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs.”
Kā atzīst pati diploma saņēmēja, studiju laikā iegūtās zināšanas būs nozīmīgas tad, kad tās tiks pielietotas darbā, ko arī Evija solās darīt. Savukārt, jautāta, vai turpinās studijas sociālajā darbā, Evija ir tieša: “Pagaidām par to nedomāju.” Bet – kas zina!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.