Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saņem augstāko valsts apbalvojumu

Valsts prezidents Egils Levits par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Atzinības krustu apbalvojis biedrības Alūksnes NVO atbalsta centrs un Alūksnes un Apes novada fonds vadītāju Dzintru Zvejnieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzintra ir stiprinājusi Alūksnes un Apes novadu cilvēku pilsonisko stāju, kā reti
kurš novadnieks,” piesakot Dzintru augstajam apbalvojumam, vēstulē Ordeņa kapitulam rakstīja novadnieks Andris Amantovs un zem šiem vārdiem noteikti parakstītos daudzi kopienas cilvēki. Dzintra Zvejniece atzīst – augstais apbalvojums nav tikai viņas, bet visas sabiedrības nopelns. “Tas tiešām ir pagodinājums, bet tas, ko mēs šeit, sabiedrības centrā, strādājot esam paveikuši, ir ne tikai mans, bet visas sabiedrības nopelns. Tikai tad, ja ir sabiedrības atbalsts, var paveikt interesantas, kopienas ļaudīm svarīgas lietas. Paldies par atbalstu arī maniem bērniem, īpaši Ilzei, ar kuru kopā strādājām desmit gadus,” sajūtās dalās Dz. Zvejniece.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, Dzintra ir aktīvi veicinājusi nevalstisko organizāciju dibināšanu un darbību. “Viņa vada NVO atbalsta centru kopš tā izveidošanas Alūksnē un to turpināja darīt arī bez atalgojuma dziļākajos finanšu krīzes gados, kad centram nebija piešķirts finansējums. Dzintrai tas ir visa dzīve. Viņa ar savu darbu ir īstens pašaizliedzības un neatlaidības paraugs,” piesakot Dz. Zvejnieci augstajam apbalvojumam, savā vēstulē Ordeņa kapitulam rakstīja alūksnietis, AANF atbalstītājs, tulks un mūziķis Andris Amantovs. Andris teic, ka Dzintru pazīst personīgi no skolas gadiem, kad viņa rosināja viņu un citus jauniešus būt aktīviem, organizēt savu interešu organizāciju. “Dzintra prot vienot cilvēkus cēliem mērķiem. Viņas izdomātas un īstenotas ir daudzas labdarības akcijas, labdarības balles, kas sākās ar Alūksnes strūklaku atjaunošanas ideju. Katru gadu viņa iedvesmo un pārliecina, ka mēs paši spējam būt darbīgi un skaisti, un kopā paveikt kādu nozīmīgu darbu savai pilsētai un cilvēkiem par prieku,” saka A. Amantovs.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Dzintra ar savu komandu ir arī vistiešākais atbalsts visiem patvēruma meklētājiem, kuri ierodas mūsu novadā. Ar AANF atbalstu alūksnieši dāsni ziedojuši Ukrainas atbalstam jau kopš 2014. gada, šogad vēl aktīvāk, vācot arī ziedojumus divu apvidus auto iegādei Ukrainas armijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzintru apbalvojumam ieteica arī Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece, Alūksnes un Apes novada fonda Uzraudzības padomes priekšsēdētāja Astrīda Harju. “Pats galvenais, kas raksturo Dzintru, ir tas, ka visiem viņas pienākumiem vienmēr klāt ir bijusi dzīva un karsta sirds, kura iestājas un deg par līdzcilvēku likteņiem. Un vienmēr Dzintras mājas ir Latvija, Alūksne, Ape, kur šī svētā trīsvienība ir viņā iekodēta,” savā pieteikuma vēstulē raksta A. Harju. Līdztekus visiem darbiem, Dzintra vienmēr atbalstījusi sava dēla Roberta un meitas Ilzes ģimenes. “Tā ir neizmērojama bagātība –
izaudzināt sirdsgudrus bērnus, kuri ceļ godā ģimeniskās vērtības, latvisko dzīves dziņu un gara mantu paceļ augstāk par ikdienību un pasaulīgajiem priekiem,” saka A. Harju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.