Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sakārtos Siguldas un Pumpura ielas

Maijā sākās būvdarbi Siguldas un Pumpura ielā, Alūksnē. Tur Alūksnes novada pašvaldība realizē projektu par ielu seguma sakārtošanu. Projektu finansiāli no budžeta programmas “Aizsardzības īpašumu pārvaldīšanai” atbalsta Aizsardzības ministrija, jo pērn pa šīm ielām virzījās siltumtrases uz Kājnieku skolu izbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn vasaras sezonā SIA “Alūksnes enerģija” turpināja jau 2016. gadā iesākto darbu, izbūvējot siltumtīkla pievadu Lāčplēša ielā, Alūksnē. Tas rezultējās ar aptuveni kilometru garas siltumtrases izbūvi, kuras gala patēriņš plānots līdz aptuveni trīs megavatiem (salīdzinājumam – pilsētas centrā 13 megavati – red.). Līdz ar to pilsētas centralizēto apkures sistēmu tagad var izmantot arī Kājnieku skolas ēku apsildīšanai, ja tas ir nepieciešams, paralēli viņu iekšējai apkures sistēmai, kas izbūvēta autonomi.

Ekskluzīva iespēja pievienoties centralizētajai apkures sistēmai bija arī Siguldas un Pumpura ielu privātmāju iedzīvotājiem, kuri to vēlējās. “Centralizēto siltumenerģiju jau pagājušajā ziemā varēja saņemt piecas privātmājas Siguldas ielā, bet izbūvēti vēl tika arī vairāki papildu atzari, lai arī citas privātmājas šajā pilsētas rajonā nākotnē varētu pieslēgties. Maģistrālie atzari atstāti arī uz Vējakalna un Lāčplēša ielas pusi, lai arī tur nepieciešamības gadījumā būtu iespējas darbu turpināt. Minēto projektu noslēdzām jau pagājušā gada oktobrī,” stāsta M. Kaļva. Projektu uzņēmums realizēja par saviem līdzekļiem, neizmantojot aizņēmumu.

Izbūvēs arī stāvlaukumu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierīkojot siltumtrases uz Kājnieku skolu un pa ceļam pieslēdzot arī privātmājas centralizētajai apkurei, sabojāti Siguldas un Pumpura ielu segumi. “Šīm ielām tagad noņemta vecā seguma virskārta un daļēji sašķembota. Lai turpmāk vairs nevajadzētu lieki bojāt asfalta segumu, pie privātmājām vienlaicīgi ierīkoti arī pievadi citām komunikācijām – veic lietus kanalizācijas un elektroapgādes tīklu pārbūvi. Ierīkos arī ielu apgaismojumu,” stāsta Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Druvis Tomsons.

Projekta gaitā Siguldas un Vējakalna ielu krustojumā saglabāsies esošā satiksmes organizācija, kurā pa Vējakalna ielu braucošajiem transportlīdzekļiem ir priekšroka attiecībā pret transportlīdzekļiem, kas pārvietojas pa Siguldas ielu, informē pašvaldībā.

Netālu no abu ielu krustojuma atrodas atkritumu tvertņu novietnes laukums. Arī to paredzēts pārbūvēt, ieklājot bruģakmens segumu un izveidojot koka konstrukcijas žogu. Siguldas ielas galā pie muižas parka izbūvēs neregulāru stāvlaukumu, kas būs paredzēts Alūksnes muižas parka apmeklētāju autotransporta novietošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ielas pamata konstrukcijas izbūves laikā ielās pa posmiem satiksme uz laiku būs slēgta, pirms tam par to informējot Siguldas un Pumpura ielu māju īpašniekus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.