Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rudens ražu vēta mazpulcēni

Rudens ir ražas laiks, un paveikto rudens forumā, kas jau otro gadu norisinājās attālināti, apkopojis 29. Ziemeru mazpulks un tā vadītājs Jānis Bērtiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ĶIRBJI Ziemeru mazpulcēnu dārzos šovasar izauguši raženi.
Foto: no 29. Ziemeru mazpulka albuma

Pēta augsni un audzē ķirbjus

J. Bērtiņš pastāstīja, ka šogad darbs norisinājās četrās grupās. Kā vienu no interesantākajiem viņš min projektu “Dzīvā augsne” sadarbībā ar augsnes pētniekiem. Vasaras sākumā jauniešiem bija uzdevums maisiņus nosvērt un ierakt augsnē – pļavā, mauriņā vai ganībās. Tajā brīdī bija jānosaka arī augsnes struktūra. Vasaras beigās dalībnieki izraka maisiņus un novērtēja, cik ļoti tēja tajos sadalījusies. Pēc tam tējas maisiņu svara izmaiņu dati nodoti zinātniekiem, kuri tos pielietos zālāju augsnes izpētē.

Otra grupa strādāja pie biznesa projekta “Ķirbis”. Trīs mazpulcēni saņēma sēklas no zemnieku saimniecības “Ezerkauliņi” un iesēja tās savos dārzos. “Pavasaris bija sauss, vasara – sausa un karsta, bija jāiegulda liels darbs, lai izaudzētu labu ražu. Diemžēl, tas neizdevās un audzētāji neieguva lielas ražas. Toties mūsu pašu saimniecībās audzētie vietējie ķirbji paauga diezgan labi,” stāsta J. Bērtiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar mazpulcēna Izabellas Graudiņas izaudzēto ķirbi 29. Ziemeru mazpulks piedalījās akcijā “Lielākais ķirbis”, kas rīkota sadarbībā ar veikalu tīklu “Maxima”. Pārējie mazpulcēni, kuri audzēja ķirbjus, atveda tos uz mazpulka istabu. Bija nolemts doties braucienā uz Rīgas Zooloģisko dārzu un šos ķirbjus nogādāt tur mītošajiem dzīvniekiem. Diemžēl sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju visi pasākumi ir atcelti, tādēļ jādomā, kur tos realizēt. Ir iecere piedāvāt tos mini zoodārzam “Rakši”, taču vēl jālemj, kā to īstenot.

Pašiem savs “Pasaku namiņš”

Šogad 29. Ziemeru mazpulks izstrādāja arī grupas projektu “Āra lasītava”. To realizēja vecākās grupas mazpulcēni sadarbībā ar biedrību “Mēs skolai”. Projekta gaitā tapa mājiņa uz vistas kājas, kas nodēvēts par “Pasaku namiņu”. Āra lasītava paredzēta jaunāko klašu audzēkņiem un bērnudārza bērniem. Tajā pieejamas vairāk nekā 20 grāmatas, ko ziedojuši pagasta iedzīvotāji, kādreizējie mazpulcēni. Kā stāsta J. Bērtiņš, āra lasītavas atklāšanas pasākumu plānoja mazpulka dalībnieces 9. klases skolnieces Evelīna Anna Podegrade un Amanda Ksenija Mihaļova un tas pulcēja kuplu apmeklētāju skaitu. Tajā piedalījās arī biedrības “Latvijas Mazpulki” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzoties dabīgajam mazpulku gadam, žūrija, kurā bija mazpulcēnu vecāki, apskatīja ķirbju izstādi un vērtēja paveikto – mazpulcēnu dienasgrāmatas, projektu atskaites un neklātienē, mazpulcēniem nepiedaloties, šo vērtējumu ierakstīja vērtēšanas lapās.

Katru gadu kāda ģimene saņem pateicību par atbalstu mazpulkam. Šogad Goda raksts un ābelīte – Justīnes Kalendārovas māmiņai Litai Slavinskai. Dāvaniņas mazpulcēniem sarūpējusi biedrība “Latvijas Mazpulki”.

“Kā mazpulku vadītājs jau otro gadu vadu projektu vērtēšanas pasākumu šādā formātā. Paldies, ka varam novērtēt mazpulcēnu darbu arī šādos apstākļos, kad nevaram pulcēties un nevar būt svētku diena mazpulkam, kā tas bija kādreiz vēl pirms dažiem gadiem,” saka J. Bērtiņš un piebilst, ka sagādāti arī materiāli jaunām radošajām darbnīcām. Tagad jāgaida, kad varēs idejas īstenot.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.