Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Precizēs Torņa 15 atjaunošanas projektu

Būvprojekts un tehniskais atzinums mājai Torņa ielā 15 (attēlā), Alūksnē bija izstrādāti jau 2016. gadā, šogad izraudzīts arī būvnieks, lai varētu uzsākt darbu ēkas atjaunošanā. Tomēr tas nenotiek. Kādēļ? Skaidro SIA “Alūksnes nami” pagaidu valdes loceklis Raivis Bisenieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tehnisko atzinumu par ēkas Torņa ielā 15 stāvokli pēc gāzes sprādziena avārijas no ekspertiem SIA “Alūksnes nami” saņēma 2016. gadā. Tagad ēkas atjaunošanai konkursa kārtībā bija jau izraudzīts būvnieks, kurš tomēr reālus būvdarbus nesāka, norādot, ka seši pagājušie gadi ir nesuši sadārdzinājumu, tādēļ būvprojektā vajadzīgas izmaiņas.

“Būvniekam pirms piedāvājuma iesniegšanas izsludinātajā konkursā un pirms darba uzsākšanas bija visas tiesības un iespējas iepazīties ar faktisko ēkas stāvokli. Tomēr norādījumi uz tehniskā projekta nepilnībām nāca krietni novēloti, turklāt jau esošo darbu veikšanai būvnieki norādīja uz papildu finansējuma nepieciešamību saistībā ar celtniecības materiālu cenu pieaugumu globālās krīzes apstākļos,” stāsta R. Bisenieks.

Pirmajā darbu kārtā bija paredzēti betonēšanas un konstrukciju stiprināšanas darbi pagrabstāvā un pirmajā stāvā. Tikai pēc tam, otrajā kārtā, varētu sākties iekšdarbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līgumu izbeidzām, abpusēji vienojoties ar būvnieku. To turpinot esošajā kārtībā un redakcijā, līgums tāpat nonāktu strupceļā pie nepieciešamības pilnveidot tehnisko projektu, kā arī noteikti apstātos pie izmaksu sadārdzinājuma jautājuma. Tas nozīmētu, ka Torņa ielas 15. mājas uzkrātie apsaimniekošanas līdzekļi, kas gadu gadiem krāti, vienā mirklī ar vienu parakstu būtu novirzīti būvniekam, papildu izmaksu segšanai. Zem tādas vienošanās savu parakstu neliku un nelikšu!” saka R. Bisenieks.

Tagad, par ko mājas kopsapulcē informēti arī iedzīvotāji, tehniskā atzinuma veicēji vēlreiz aicināti (Līgums jau noslēgts – R. B.) uz jau esošā pamata veikt ēkas tehniskā atzinuma aktualizāciju, kas, iespējams, kopš 2016. gada patiešām ir mainījies. Pēc tam aktualizēs arī tehnisko projektu, pielāgojot to pašreizējām stāvoklim, un veiks jaunu iepirkumu, lai varētu veikt būvdarbus. Būvdarbu finansēšanai būs nepieciešams aizdevums no valsts finanšu institūcijas “Altum” un, pirms jaunā līguma slēgšanas ar būvnieku, būs nepieciešams atkārtots mājas iedzīvotāju balsojums par aizdevumu atbilstoši jaunajām būvniecības izmaksām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.