Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārtrauc pašvaldību sadraudzību

Foto: pixabay.com

Alūksnes un Smiltenes novadu pašvaldības pārtraukušas sadarbības līgumus ar sadraudzības pašvaldībām Krievijā un Baltkrievijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltkrievijā Alūksnes novadam bija tikai viena sadarbības pašvaldība – Ļahoviču rajons, bet Krievijā četras – Pečoru, Pleskavas, Strugi – Krasnije un Ostrovas rajoni Pleskavas apgabalā. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda, ka novadam šobrīd nav arī aktīvu sadarbības projektu ar Krieviju, savukārt ar Baltkrieviju tādi nav bijuši nekad. Savukārt Smiltenes novads pārtrauca sadarbību ar Porhovas pilsētu Pleskavas apgabalā, Krievijā, un Novopolockas pilsētu, Vitebskas apgabalā, Baltkrievijā.

“Ņemot vērā līdzšinējo karadarbību, kas notiek Ukrainā, un to, ka arī mums kā pašvaldībai jārāda sava nostāja par notiekošo karadarbību un cilvēktiesību pārkāpumu, es pat teiktu, teroru, solidarizējamies ar citām pašvaldībām, uzņēmējiem, ministrijām un arī pārtraucam sadarbības līgumus. Ļoti cieša saikne ar šīm pilsētām gan vairs nav, vismaz šo laiku, kamēr esmu priekšsēdētāja amatā. Tomēr līgumi kādreiz ir slēgti un vēsturiskās saites ir. Mēs nosodām karu Ukrainā un šādi skaidri signalizējam to,” Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē teica priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Viņš arī atzina, ka šoreiz nevar stāvēt abām pusēm pa vidu vai atturēties. “Ir jāizdara izvēle, kurā pusē stāvēt. Lielākais sabiedrības vairākums, arī Smiltenes iedzīvotāju lielāka daļa, atbalsta šādu mūsu nostāju,” teica priekšsēdētājs.

Tā kā pēdējā laikā saikne ar šīm pašvaldībām nav bijusi cieša, deputāts Dainis Aļeksējevs, atbalstīja sadarbības pārtraukšanu, tomēr norādīja, ka būtu svarīgi Krievijai un Baltkrievijai sniegt tādu informāciju, kādu redzam un zinām Latvijā. “Pareizi būtu sazvanīt šo pašvaldību pārstāvjus un nodot reālo informāciju, kas nav pieejama viņiem Krievijā un Baltkrievijā, un dzirdēt, ko saka viņi. Nedrīkst arī teikt, ka visi krievi ir slikti, un notiekošais nebūt nenozīmē, ka visi krievi ir ienaidnieki. Arī daļa krievu ir pret Putina darbībām, jautājums tikai, cik viņi par to drīkst izteikties. Vai ir pareizi nekomunicēt ar šīm pašvaldībām, zinot, kāds informatīvās telpas vakuums tur ir?” teica D. Aļeksējevs. E. Avotiņš skaidroja, ka jau vasarā saņēmuši drošības dienestu aicinājumu nesazināties ar pašvaldībām Baltkrievijā un Krievijā. Deputāts Toms Markss piebilda, ka šobrīd nevēršas pret krieviem kā cilvēkiem, bet vēršas pret Krievijas Federācijas veidoto politiku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.