Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārdos ēku Lielā Ezera ielā 11

Alūksnes novada domes deputāti 18. oktobra tautsaimniecības komitejā plaši diskutēja par Lielā Ezera ielas 11 iekļaušanu atsavināmo īpašumu sarakstā. Lai arī daļa deputātu rosināja šo ēku ļaut izmantot arī nomniekiem, piemēram, Bērnu un jauniešu centram, tomēr šis priekšlikums darba kārtībā netika atbalstīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Laimonis Sīpols pauda savu viedokli par šī lēmuma pieņemšanu: “Vai ir novērtēta šī ēka? Vai pieteicies jau kāds akcionārs un mēs to nezinām? Šobrīd ēka ir ļoti labā stāvoklī. Ir cilvēki, kuri izteikuši vēlmi labprāt šo ēku iznomāt. Kāpēc tā uzreiz jāliek atsavināšanā?”
Komitejas priekšsēdētājs Druvis Tomsons skaidroja, ka šis īpašums pagaidām ievietots sarakstā tādēļ, ka pašvaldība vēlas noskaidrot, kāda ir tā iespējamā cena. “Pašvaldība šajā brīdī saskata to, ka atsavināšanas process palīdzēs samazināt izdevumus, jo ēka tāpat ir jāuztur. Tādēļ ir jāmēģina ēku ievietot atsavināmo ēku sarakstā, lai noskaidrotu, kāda ir pircēju interese, kāda ir potenciālā cena, par kādu mēs to varētu atsavināt. Ja cena būs laba, tad droši vien mēs atsavināsim īpašumu, ja zema, tad stopkrānu varam noraut jebkurā brīdī. Ēkai nav konkrēta pircēja, kurš gaidītu šādu lēmumu no pašvaldības puses,” bilda D. Tomsons.

L. Sīpols atbildēja: “Tas nav pareizi. Pašvaldība nav uzņēmums, kas pērk, pārdod un pelna.”

Arī deputāti Modris Lazdekalns, Arturs Dukulis, Laimonis Sīpols un Druvis Mucenieks uzstāja, ka ēkai nepieciešams novērtējums un lēmumā jāiekļauj punkts par to – ja kāds vēlas šos ēku iznomāt, lai tas būtu iespējams. Tomēr šie priekšlikumi komitejā netika pieņemti.
D. Tomsons uzsvēra: “Ēka pašvaldības funkciju veikšanai nav nepieciešama, tāpēc mēs drīkstam to iekļaut atsavināmo īpašumu sarakstā. Otrkārt, visbiežāk īpašumu vērtētāju cena ir krietni zemāka nekā tirgus cena, tāpēc mēs liksim šo īpašumu sarakstā. Tas nenozīmē, ka mēs to pārdosim tūlīt un tagad.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.