Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Palielinās atkritumu apsaimniekošanas maksu

Foto: no arhīva

Situācija kritiska
Straujās inflācijas ietekmē, atkritumu apsaimniekošanas nozare spiesta lūgt pakalpojuma maksas celšanu, norāda Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas Izpilddirekcijas vadītājs Armands Nikolajevs. “Atkritumu apsaimniekotāji, vairs nespējot akumulēt degvielas cenu “sprādziena” un vispārējās inflācijas radīto izmaksu sadārdzinājumu, kā tas darīts iepriekšējos gados, ir spiesti palielināt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu,” par kritisko situāciju nozarē informē A. Nikolajevs. Šī iemesla dēļ arī Alūksnes novada pašvaldība 20. aprīlī saņēma iesniegumu no atkritumu apsaimniekotāja novadā “Pilsētvides serviss” ar lūgumu lemt par jaunas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas noteikšanu Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Galvenais iemesls – degvielas cena
“Skaidrs, ka izmaksu kāpums ir, tādēļ arī atkritumu apsaimniekotājs vēršas ar iesniegumu palielināt cenu. Tomēr, kādēļ domei uzreiz jākompensē visu piecu gadu inflācijas koeficienta pieaugums? Vai mēs to nevaram darīt reizi gadā?” domes ārkārtas sēdē jautāja deputāts Modris Lazdekalns un ieteica to kompensēt tikai pēdējo 12 mēnešu apjomā nevis kopš 2017. gada. “Mēs lemjam par nākotnes atkritumu apsaimniekošanas cenu, bet visi taču zinām, ka pēdējo piecu gadu laikā degvielas cena ir ievērojami kāpusi,” norādīja domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers. Savukārt deputāts Arturs Dukulis teica, ka par šo jautājumu konsultējies ar citu novadu pašvaldībām un atklājis, ka tur cenas pieaugums ir 50 % apjomā nevis tikai 34 %, kā plāno Alūksnes novada dome. M. Lazdekalna jautājums, kādēļ dome nevēlas cenu paaugstinājumu noteikt tikai viena gada robežās, jo, iespējams, ka turpmāk degvielas cenai būs tendence samazināties, palika neatbildēts, arī citi deputāti diskusijā par šo jautājumu neiesaistījās.


Nobalso “par”
Izskatot SIA “Pilsētvides serviss” iesniegumu, balsojumā atturoties Modrim Lazdekalnam, Artūram Grīnbergam un Arturam Dukulim, dome nolēma noteikt samaksu par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Alūksnes novadā 9,67 eiro bez PVN par 1 m³. Šī summa noteikta, ņemot vērā kopējo inflācijas koeficientu atkritumu apsaimniekošanas jomā, sākot ar 2022. gada 6. jūniju.
Pēdējo reizi šī maksa pārskatīta 2018. gadā, kad ar 25. janvāra domes lēmumu tā bija noteikta 7,17 eiro bez PVN par 1 m³.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.