Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nedrīkst būt vienaldzīgi un neko nedarīt

Foto: Ilustratīvs, LETA

Katras pašvaldības uzdevums ir piedalīties civilās aizsardzības pasākumu īstenošanā atbilstoši civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem. Pēdējā laika notikumi pasaulē vairāk nekā agrāk šo pasākumu īstenošanai pievērsuši arī Alūksnes novada pašvaldības uzmanību.
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs, Alūksnes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas vadītājs Dzintars Adlers stāsta ka divas reizes nedēļā piedalās Vislatvijas civilās aizsardzības komisiju pārstāvju sapulcēs interneta platformā, kur to dalībnieki apspriež pašreizējo drošības situāciju pasaulē un risina iespējamās civilās aizsardzības iespējas katrā pašvaldībā. “Lai arī mēs esam drošībā, mums ir jābūt gataviem dažādām situācijām, tādēļ pašlaik izvērtējam Alūksnes novada pašvaldības īpašumus pilsētā, lai saprastu, kā varam pasargāt savus iedzīvotājus ārkārtas situācijās. “X stundā” mums ir primāri ir svarīgi pasargāt bērnus un skolēnus,” saka Dz. Adlers. Viņš atklāj, ka tādēļ pašlaik Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Īpašumu nodaļas būvinženieris Rolands Veics veic pašvaldības īpašumu apsekošanu, lai precizētu telpu patieso gatavību izmitināt iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā.
Alūksnes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija strādā ciešā sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu, tādēļ arī iespējamās iedzīvotāju patveršanās vietas pēc izvērtēšanas ārkārtas situācijās tiks noteiktas saskaņā ar viņu akceptu. “Protams, ceram, ka šādas telpas nebūs nepieciešams izmantot mūsu iedzīvotājiem, tomēr jābūt piesardzīgiem. Nedrīkstam būt vienaldzīgi un neko nedarīt,” saka Dz. Adlers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.