Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neaizmirsīsim par tiem, kurus pieradinājām!

Dzīvnieku mājā “Astes un Ūsas” agrāk nekā citus gadus sācies kaķēnu laiks, kas nozīmē, ka patversmē nonācis ievērojams skaits jaunu iemītnieku. Ar suņiem viss ir ierastās normas, ja tā var teikt, robežās. Neskatoties uz to, “Astes un Ūsas” par sevi atgādina, aicinot turpināt jauko apciemošanas un apdāvināšanas tradīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kaķēnu laiks parasti ir jūnijā, bet šogad pirmie kaķēni bija jau aprīlī. Ceru, tas nenozīmē, ka būs “ražīga” vasara,” spriež biedrības “Astes un Ūsas” vadītāja Elīna Dambe. Pašlaik notiek kaķēnu vakcinācija, un tas nozīmē, ka pūkaiņi drīzumā būs pieejami adopcijai. Pieredze rāda, ka kaķēnus interesenti izvēlas adoptēt labprātāk nekā pieaugušus kaķus. Tāpat arī pavasaris ir tas laiks, kad cilvēki biežāk pieņem lēmumu par mājdzīvnieka iegādi nekā, piemēram, rudenī. “Tad cilvēkiem ir vairāk laika darboties ar kaķēniem un kucēniem, un šī sākotnējā klātbūtne ir svarīga turpmākajās dzīvnieka gaitās, uzvedībā, attīstībā,” skaidro E. Dambe.

Pašlaik “Astēs un Ūsās” nav izmitināts neviens Ukrainas patversmes meklētāju mājdzīvnieks, kas vairāk aktuāli galvaspilsētā, taču dzīvnieku māja ir gatava īslaicīgi sniegt arī šādu palīdzību un par to informējusi arī pašvaldību.

“Astes un Ūsas” sabiedrība nav aizmirsusi un ik pa laikam dzīvnieku biedrība uzņem ciemiņus, kuri sarūpējuši barības krājumus un labprāt pavada laiku ar patversmes dzīvniekiem. “Pateicamies par to, bet ir svarīga regularitāte. Pašlaik pandēmijas vai citu iemeslu dēļ ir pārtrūkusi “Alūksnes un Malienas Ziņu” uzsāktā ciemošanās akcija, kur kolektīvi viens otram nodeva stafeti patversmes apmeklējumam, un varbūt pavasaris būtu īstais laiks, kad to atsākt,” rosina E. Dambe. Pēdējais šajā akcijā pie patversmes dzīvnieciņiem viesojies Jaunalūksnes pagasta pārvaldes kolektīvs, kolberģieši, kuri tālāk stafeti nodeva Mārkalnei. “Astes un Ūsas” gaida ciemos, lai labdarības stafeti var turpināt. ”Laiks iet, bet mēs jau tepat vien esam, patversmē joprojām nonāk dzīvnieki, un mums visiem kopā tiem jāpalīdz,” saka E. Dambe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.