Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā devies daudzkārtējs Dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Račevskis 

Foto: Kultūras ministrija

85 gadu vecumā mūžībā devies Latvijas kormūzikas leģenda, daudzkārtējs Dziesmu svētku virsdiriģents, maestro Edgars Račevskis, vēsta Latvijas Televīzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Račevskis dzimis 1936.gada 11.jūlijā Skrundā, mācījies Turlavas pamatskolā, pēc tam – Liepājās Mūzikas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas Kordiriģēšanas nodaļā. Studijas viņš turpinājis Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā, absolvējot Andreja Krūmiņa klasi.

Račevskis strādājis par diriģentu Valsts dziesmu un deju ansamblī “Sakta” un Valsts akadēmiskajā korī “Latvija”, bijis Latvijas Nacionālās operas kora galvenais kormeistars, ilggadējs Latvijas Radio Teodora Kalniņa kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Maestro dibinājis un vadījis vairākus Latvijā mākslinieciski augstvērtīgus korus, kā arī ierosinājis un uzturējis kultūrvēsturiskus pasākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Račevskis dibinājis un vadījis Rīgas Politehniskā institūta vīru kori “Gaudeamus”, Tukuma rajona skolotāju kori “Vanema”, Rīgas kultūras un mākslas centra “Mazā ģilde” jaukto kori “Sonore”, Rīgas Latviešu biedrības nama vīru kori.

Kopš 1970.gada, esot vairākkārtējs virsdiriģents, Račevkis devis neatsveramu ieguldījumu tautas apziņai vienmēr nozīmīgās Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas uzturēšanā.

Visu mūžu Račevskis veicis arī pedagoģisko darbu – bijis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas mācībspēks, profesors, Kordiriģēšanas katedras vadītājs, kā arī Diriģēšanas un mūzikas katedras profesors Liepājas Pedagoģijas akadēmijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pagājušā gadsimta 90-tajiem gadiem Račevskisaktīvi darbojās kompozīcijas laukā un bija Latvijas Komponistu savienības goda biedrs.

Račevskis ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.