Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mālupē prezentē grāmatu “Ratiņš pie ezera”

Vakar Mālupes Saieta namā notika vēsturnieces Astrīdas Ievednieces otrās grāmatas “Ratiņš pie ezera” atvēršana. Grāmatā apkopoti septiņu novada sieviešu – nacionālās pretošanās kustības dalībnieču dzīvesstāsti, kā arī publikācijas laikrakstos par pēckara notikumiem Alūksnē un novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ikviens , pat apjomā neliels informācijas daudzums, ir daļa no nacionālo partizānu kara kopējās vēstures ainas, par kuru joprojām zināms pārāk maz. Tādēļ svarīgs ir jebkurš vārdā nosaukts cilvēks, noskaidrota vieta un izpētīts notikums. Astrīda Ievedniece izpēti veic profesionāli, izmantojot arhīvu dokumentus, kas ļauj izslēgt faktu kļūdas un atbrīvoties no atmiņu pārstāstu rezultātā radītiem neprecizitāšu uzslāņojumiem,” grāmatas ievadā raksta vēsturniece Inese Dreimane.

Pati vēsturniece teic, ka šī grāmata ir kopdarbs no tās vāka līdz pēdējai lapai un vēstures pētīšanā saskārusies ar daudzu cilvēku atsaucību – gan daloties atmiņās, gan atbalstot finansiāli, jo grāmata tapusi ar ziedotāju atbalstu un sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada fondu. Tā izdota Vītola izdevniecībā un ar izdevēju Ilonu Gaili vēsturniece sadarbojoties arī, veidojot savu pirmo grāmatu “Laiks pēc kara”.

Plašāk par grāmatas atvēršanas svētkiem lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 26. maija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.