Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Brīvības svētkos Alūksnē notiks Nacionālo bruņoto spēku diena

Foto: Aizsardzības ministrija

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienu, 2023. gada 4. maijā Alūksnē norisināsies Nacionālo bruņoto spēku diena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums sāksies plkst. 9.00 ar dievkalpojumu Alūksnes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet plkst. 11.00 pie Alūksnes Jaunās pils notiks Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde, kuru pieņems Valsts prezidents Egils Levits. Parādi papildinās aviācijas pārlidojumi.  

Pēc parādes, līdz plkst. 16.00, Pilssalas stadionā būs iespēja aplūkot militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma stendus, kā arī dažādus paraugdemonstrējumus – Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas kinologu paraugdemonstrējumus, Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus, Valsts policijas kinologu un hipologu, kā arī Valsts policijas koledžas tuvcīņas paraugdemonstrējumus, Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona paraugdemonstrējumus sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanā, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra defilē programmu un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestra defilē programmu. Savukārt plkst. 14.20 sāksies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku un Alūksnes pārstāvju sadraudzības spēles futbolā.

Pilssalā pie pašvaldības aģentūras “ALJA” plkst. 15.00 ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestra koncertu sāksies pasākuma muzikālā daļa, ko turpinās Zemessardzes orķestris, Mičiganas Nacionālās gvardes 126. armijas orķestris un Zemessardzes deju ansamblis “Bramaņi”, un to noslēgs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra rokgrupa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku dienas organizēšanu kādā no Latvijas novadu centriem aizsardzības nozare uzsāka 2012. gadā, lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā.  Kopš 2013. gada šie pasākumi norit ar devīzi “4. maijs – Brīvības svētki”. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Plašāka informācija par svētku norisēm Alūksnes novada pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.