Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kompensēs skolēnu pārvadājumus uz izglītības iestādēm

Foto: www.pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldība 100% apmērā kompensēs skolēnu pārvadājumus no mājām uz izglītības iestādēm un atpakaļ, paredz pašvaldības saistošie noteikumi “Par izglītojamo pārvadājumiem, braukšanas maksas atvieglojumiem un izdevumu kompensācijas kārtību Alūksnes novadā”.

Pašvaldība nodrošinās bērnu no piecu gadu vecuma līdz 12.klasei nokļūšanu no pašvaldības teritorijā esošas dzīvesvietas uz izglītības iestādi un atpakaļ.

Pašvaldība nesegs braukšanas izdevumus par dienām, kad skolēns neapmeklē izglītības iestādi. Tāpat netiks segti izdevumi par braukšanu sabiedriskajā transportā, ja skolēnu pārvadājumus maršrutā nodrošina pašvaldības transports. Pašvaldība neapmaksās skolēnu braucienus uz izglītības iestādēm ārpus Alūksnes novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedriskā un pašvaldības transporta saraksts mācību gadam ar maršrutiem, kuros nodrošina skolēnu pārvadājumus, līdz 15.augustam tiks publicēts pašvaldības tīmekļvietnē “www.aluksne.lv” un būs pieejams katrā izglītības iestādē.

Skolēnu pārvadājumiem ar privāto transportu pašvaldība kompensē degvielas izdevumus atbilstoši īsākajam braucamā ceļa attālumam. Kompensējamo tarifu eiro par vienu kilometru noteiks pašvaldības dome ar atsevišķu lēmumu.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā šā gada 1.augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošo noteikumu anotācijā teikts, ka iepriekšējo trīs gadu periodā no pašvaldības budžeta skolēnu pārvadājumiem izmaksāti 2021./2022. mācību gadā 192 973 eiro, savukārt Covid-19 pandēmijas dēļ izmaksas bijušas zemākas, proti, 2020./2021.mācību gadā – 122 382 eiro, 2019./2020.mācību gadā – 144 932 EUR

Pēc saistošo noteikumu spēkā stāšanās, sākot ar 2023./2024.mācību gadu tiek plānots pašvaldības budžeta izdevumu palielinājums, kas saistāms ar realizēto pašvaldības izglītības iestāžu institucionālās sistēmas maiņu un ar papildu izdevumu kompensēšanu. Maksimālais izdevumu palielinājums vienā mācību gadā – atbilstoši pašreizējiem faktiskajiem apstākļiem, plānojams līdz 60 000 eiro. Papildu izdevumu pieaugumu var ietekmēt izmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojumu cenu tarifā un izmaiņas energoresursu cenā, kas neatrodas pašvaldības ietekmē un nepakļaujas tās prognozēm, teikts normatīvā akta anotācijā.

Kā vēstīts, no jaunā mācību gada Alūksnes novadā tiek likvidētas Bejas, Strautiņu un Malienas pamatskola un Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.