Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas sniegs aprūpi mājās?

Foto: pixabay.com

Pašvaldībai iedzīvotājiem obligāti jānodrošina sociālais pakalpojums dzīvesvietā jeb aprūpe mājās. Alūksnes novadā līdz šim to darīja Sociālā dienesta pakļautībai esošā struktūrvienība – birojs “Aprūpe mājās”, tomēr nākotnē šo pakalpojumu varētu sniegt kā ārpakalpojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to Alūksnes novada domes deputāti diskutēja Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē. Vērtējot Sociālā dienesta darbu ar mērķi uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, pieejamību un optimizēt izmaksas, izanalizēta arī aprūpe mājās. “Pašlaik pakalpojuma noteiktā cena ir 19,37 eiro par vienu darba stundu. 70 % atlaide ir novadā deklarētām personām, 85 % – maznodrošinātām un 100 % trūcīgām personām. Kopā ar ekonomistiem veicot pakalpojuma patieso izmaksu aprēķinu, secinājām, ka tas būtu 46,32 eiro par stundu. Lai izvērtētu konkurētspēju, veicām pakalpojuma cenu aptauju, kā rezultātā atbildi sniedza divi potenciālie pakalpojuma sniedzēji. Pretendentiem izvirzīts nosacījums, ka jāspēj nodrošināt arī ceturtā aprūpes līmeņa pakalpojums, kas sastāda deviņas līdz 15 stundas nedēļā. Jāatzīst, ka mūsu birojs šādu pakalpojumu nodrošināt nevar,” skaidroja Sociālā dienesta vadītāja Ilze Posta.

Secinājums pēc veiktās cenu aptaujas – piedāvātā pakalpojuma cena ir krietni zemāka kā šobrīd pašvaldības noteiktā maksa. Vienā gadījumā tie ir 6,90 eiro stundā, otrā – 6,50 eiro.

Tā kā pakalpojuma kopsumma pārsniedz 10 000 eiro gadā, gatavo dokumentus iepirkuma izsludināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.