Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kalnu riteņbraucēji startē Alūksnē

Šodien un rīt visi aktīvie kalnu riteņbraucēji pulcēsies Alūksnē uz “Vivus.lv” MTB maratona” 2. un 3. posmu. Alūksnes “Mežinieku” biatlona trases sarežģītais reljefs un taciņas ap Alūksnes ezeru būs īsts pārbaudījums visām vecuma grupām. Gaidāms, ka Alūksnes gleznainā daba un interesantās distances piesaistīs aptuveni 600 dalībniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vivus.lv” MTB maratons ir lielākais kalnu riteņbraucēju maratons Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 17 gadus. “Šogad tas norisinās septiņos posmos dažādās Latvijas pilsētās. Lielākā sportiskā intriga ir “Veloprofs.lv” maratona distancē, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta “Latvijas Valsts meži” pusmaratona distance, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Dateks” pusaudžu distancē vai “Cido” bērnu brauciena distancēs,” informē organizatoru pārstāve Santa Kazaine.

Arī šogad organizatori turpinās nesen ieviesto sacensību formātu
– vienā no posmiem starts tiek dots ar intervālu metodi – ik pa 30 sekundēm startē pieci sacensību dalībnieki. Tāpēc arī šogad Alūksnē sacensību pirmajā dienā dinamiskāka trase aptuveni 17 km garumā pa ziemas sporta bāzi “Mežinieki”, savukārt svētdien Alūksnes klasika – apkārt Alūksnes ezeram ar jau zināmām vietām un dažiem jaunumiem.

Divas dienas, divas distances

Uz starta stāsies daudz Alūksnes braucēju, tādēļ visi aicināti atbalstīt mūsējos šajās grūtajās distancēs. Pirmajā dienā līdzjutēji aicināti uz “Mežiniekiem”, vēlams atnākt ar kājām vai atbraukt ar velosipēdu, jo trases apkaime būs pilna ar dalībnieku automašīnām. Sacensība solās būt interesanta, un cīņas –
aizraujošas, jo trase būs ļoti tehniska un grūta, tajā pašā laikā – interesanta. Starts un finišs būs šautuves zonā, pastaigājot pa rolleru trasi, vairākas reizes to krustos sacensību distance. Var piebraukt televīzijas torņa rajonā, un pie Dūņezera sportisti garāku gabalu brauks pa ceļu, lai drusciņ atvilktu elpu. Tur būs arī ēdināšanas punkts. Distance speciāli veidota grūta, lai izbaudītu kalnu riteņbraukšanas burvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien braucējus gaidīs arī jauninājumi ierastajās distancēs, jo, ak vai, neticami, bet pacenties ir mizgrauzis. Viņa kaitējuma dēļ daudz notikuši mežu izstrādes darbi un caur nesen izstrādātajām cirsmām ir ļoti grūti izveidot distances taciņas braukšanai ar velosipēdu. Bet Andris Sniķeris un Gunārs Rozenbergs ar palīgiem ieguldījuši milzīgu darbu, lai izveidotu jaunu distanci. Gunārs ir piestrādājis arī pie jaunām “cilpām” distancei apkārt ezeram. Maratona dalībnieki izlīkumos “Mežinieku” cilpu un dosies apkārt ezeram, pusmaratona distance virzīsies uzreiz no “Mežiniekiem” apkārt ezeram.

Plānotie starta laiki:

27. maijā: 12.00 “Dateks” pusaudžu distance (kopīgais starts) 13.00 – 13.30 “Latvijas Valsts meži” pusmaratona distances intervālu starts 13.10 “Cido” bērnu brauciens 14.00 – 14.20 “Veloprofs.lv” maratona distances intervālu starts

28. maijā: 10.00 “Dateks” pusaudžu distance 11.00 “Veloprofs.lv” maratona distances starts 11.10 “Cido” bērnu brauciens 12.30 – 12.40 “Latvijas Valsts meži” pusmaratona distances starts

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vivus.lv” MTB maratona sezonas kalendārs:

27.05. – 2. posms, Alūksne

28.05. – 3. posms, Alūksne

09.07. – 4. posms, Talsi 05.08. – 5. posms, Cēsis 06.08. – 6. posms, Cēsis

09.09. – 7. posms, Ape

(Latvijas čempionāts MTB maratonā)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.