Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ piemineklis ieaug zālē?

Jauns piemineklis, bet jau aizmirsts – tā par pērn novembrī atklāto atceres zīmi mežsargiem, nacionālās pretošanās kustības dalībnieku atbalstītājiem Alūksnes mežos, saka vietējie iedzīvotāji. Piemineklis līdz pat pagājušajai nedēļai bija ieaudzis garā zālē. Vien pēc laikraksta ieinteresēšanās, teritoriju sakopa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atceres zīme atrodas Alūksnes pilsētas teritorijā, netālu no Jaunalūksnes pils (Helēnas pils) uz pašvaldībai piederošas zemes. Alūksnes novada pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka zāle jānopļauj un jāsavāc divas reizes gadā
– ne vēlāk kā līdz 22. jūnijam un 30. jūlijam. Šoreiz noteikumus nav izpildījusi pati pašvaldība. Laikraksta lasītāji interesējas, kādēļ tā? Pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols skaidro, ka zāli laikus nevarēja nopļaut, jo bija salūzušas divas tehnikas vienības. “Arī laikapstākļi nelutināja, stipri salija, bet domāju, ka šonedēļ nopļausim,” skaidro J. Pūpols. Solījums izpildīts un trešdien zāli nopļāva.

Ja iedzīvotāji ir pamanījuši ar piemiņas vietu uzturēšanu saistītas problēmas, Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka aicina vērsties pie attiecīgās pagasta pārvaldes vai pašvaldībā, kur varēs noskaidrot par konkrēto situāciju. “Pagastu pārvaldes savās teritorijās esošos pieminekļus vai ar tūrismu saistītus objektus, akmeņus, infostendus un tamlīdzīgi, cenšas regulāri uzkopt un uzturēt kārtībā. Atkarībā no šādu objektu daudzuma, zāles augšanas ātruma, finanšu un darbaspēka resursiem, pļaujot caurmērā reizi mēnesī vai pēc nepieciešamības un iespējām, piemēram, apjomīgākus objektus sakopjot divreiz sezonā. Pārsvarā šos darbus veic pagastu pārvaldes, iesaistot algoto pagaidu sabiedrisko darbu veicējus. Atsevišķos gadījumos, ja piemineklis atrodas uz privātas zemes – zāli nopļauj pats zemes īpašnieks. Citos pieminekļu teritoriju sakopšanas darbos, piemēram, pavasara talkās, iesaista arī skolu kolektīvus,” skaidro E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.