Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jauniešus izglītos pirms aizsprosta novākšanas

Par projekta “Pededzes upes aizsprosta novākšana” īstenošanu Alūksnes novada pašvaldība 5. maijā noslēdza līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru. Šodien, 10. jūnijā, saistībā ar to notiek viens no diviem informatīvi izglītojošiem pasākumiem bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbrīvos upes tecējumu

Pagājušajā gadā, piedaloties “Life Goodwater ip” aktivitāšu ietvaros īstenotās aktivitātes “C11 Mazās grantu shēmas izstrāde, lai atbalstītu vietējās iniciatīvas piesārņojuma ietekmes samazināšanai un ūdensobjektiem” organizētajā projektu konkursā “Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai”, Alūksnes novada pašvaldība ieguva tiesības realizēt projektu “Pededzes upes aizsprosta novākšana”.

“Projekta mērķis ir novākt aizsprostu uz Pededzes, kas daudzu gadu garumā kopumā nelabvēlīgi ietekmējis upes kvalitāti. Projekta ietvaros paredzēts atbrīvot Pededzes upes tecējumu, novācot vecā tilta drupas un izņemot koku sanesumus, kas sakrājušies pirms tilta balstiem un rada aizsprostu.

Realizējot šo projektu, būs atjaunots zivju migrācijas ceļš, atbrīvots Pededzes upes tecējums ūdensceļu laivošanas tūrismam, atjaunotas un uzlabotas lašveidīgo zivju nārsta vietas, ko nelabvēlīgi ietekmējis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

izveidojies aizsprosts, atjaunotas straujteces dabīgai ūdens bagātināšanai ar skābekli, samazināts bioloģiskais piesārņojums un novērsta Pededzes upes krasta erozija,” stāsta pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis.

Projekta kopējais budžets ir 7629,65 eiro, to īsteno Alūksnes novada pašvaldība kopīgi ar pašvaldības aģentūru “Alja” desmit mēnešu garumā.

Lai būtu iespēja salīdzināt

Projekta ietvaros plānoti arī divi izglītojoši pasākumi pirms un pēc darbu uzsākšanas ar Pededzes upes apmeklējumu. Pirmais no tiem notiek jau šodien, 10. jūnijā. “Dalībai tajā jaunieši bija aicināti pieteikties Bērnu un jauniešu centrā. Semināra tēma ir “Mākslīgo un dabīgo aizsprostu ietekme uz ūdenstecēm”. Par to bērniem tuvāk pastāstīs ihtiologs Armands Roze, Pededzes pagasta “Silenieku dzirnavu” saimnieks, kurš izveidojis akvakultūras dzīvnieku audzēšanas uzņēmumu “Faps”,” saka M. Lietuvietis. Par veselīgu ūdensteču nozīmi vietējās teritorijas attīstībā pašvaldības aģentūras “Alja” direktors runās pats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt otrais izglītojošais seminārs šiem pašiem jauniešiem notiks pēc aizsprosta novākšanas, lai viņi varētu salīdzināt un novērtēt paveikto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.