Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jauniešiem savs štābiņš

Šovasar jauniešiem Gaujienā ir vieta, kur tikties un interesanti pavadīt brīvo laiku. Pagasta pārvaldes ēkā iekārtots jauniešu štābiņš, tā laužot stereotipu, ka tik nopietna iestāde kā pagasta pārvalde un jaunieši nevar sadzīvot vienā ēkā. Var!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota ir priecīga par risinājumu vietu jauniešiem izveidot pagasta pārvaldes ēkā. “Līdz šim jauniešiem Gaujienā vispār nebija vietas, kur tikties un kopīgi pavadīt laiku. Kādēļ gan lai šāda telpa nebūtu pagastmājā? Iespējams, tam pat būs pozitīvs efekts – jaunieši nebaidīsies no pagasta vadības un turpmāk vairāk iesaistīsies pagasta dzīvē, nāks ar savām iniciatīvām. Nevienu brīdi mēs cits citam neesam traucējuši, sadzīvojam ļoti labi,” saka I. Avota.

Idejas autore ir jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte. Arī viņai izveidots kabinets turpat līdzās – bijušajās dzimtsarakstu nodaļas telpās. “Esam pielāgojuši telpas, lai jauniešiem te patiku. Īpaši viņiem patīk biljarda galds, ko iegādājāmies par Smiltenes novada pašvaldības finansējumu. Biljards ieinteresē un jaunieši nāk to spēlēt. Apkopojam pat rezultātus, lai gada nogalē apbalvotu aktīvākos spēlētājus. Iespējams, rīkosim arī labāko spēlētāju turnīru,” stāsta K. Bernarte. Viņa jaunatnes darbu organizē kopš 2014. gada, un īpašas telpas izveide jauniešiem bija viens no mērķiem kopš pirmās darba dienas. “Minētā galda spēle viņus piesaista. Nez vai jaunieši nāktu zīmēt ar flomāsteriem,” saka K. Bernarte. Pēc teritoriālās reformas viņa organizē jaunatnes darbu ne tikai Gaujienā, bet arī Trapenē, Virešos, Apē un arī Grundzālē.

Tomēr līdz ar pagasta pārvaldes pārcelšanos uz citām telpām novembrī, jauniešu atpūtai būs cita vieta. “Meklējam risinājumu. Iespējams, jauniešiem varētu atvēlēt kādu telpu pilī. Tur ir jāvalda dzīvībai. Kura tieši telpa tā varētu būt, šobrīd nevaram pateikt. Jauniešiem ir vajadzīga šāda telpa, un mēs to radīsim,” saka I. Avota.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.