Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izstrādāta pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platforma

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” (“Jāņa sēta”) radījusi tiešsaistē pieejamu pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformu, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro ministrijā, šī platforma ir tiešsaistē lietojams rīks, kas ļauj kartē pārlūkot un analizēt specifisku informāciju par Latvijas pašvaldībām dažādos griezumos un detalizācijā. Apjomīgā datu kopa sniedz informāciju par sociāli ekonomiskās situācijas aspektiem visā Latvijas teritorijā, turklāt lielākā daļa no platformā iekļautās informācijas ir Latvijā unikāla.

Platformas saturā uz kartogrāfiskā pamata atspoguļoti ne tikai galvenie pašvaldību reformas pētījumu rezultāti, bet arī sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un Centrālās statistikas pārvaldi un citiem partneriem, veiktajiem pētījumiem ir redzama vairāk nekā 100 000 Latvijas uzņēmumu vietējo vienību radītā pievienotā vērtība gan nozaru, gan apakšnozaru griezumā.

Minētā informācija kartē aplūkojama gan adrešu un apdzīvoto vietu detalizācijā, gan apkopotā veidā – esošo un apvienoto pašvaldību griezumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību reformas ģeotelpiskās plānošanas platformas tematiskās informācijas attēlošanai pamatā izmantots “Jāņa sētas” karšu pārlūks, informācija tiek atjaunota ne retāk kā reizi ceturksnī un sākot no 12.novembra, līdz ar pētījuma materiāliem, būs pieejama VARAM mājaslapā.

12.novembrī plkst.15 tiešsaistes pasākumā notiks šīs platformas prezentācijas pasākums, kur piedalīsies ministrs Juris Pūce (AP) un ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs. Prezentācijas tiešraide būs skatāma arī ministrijas “Facebook” lapā.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.