Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izmaiņas bāriņtiesas darbā

Apes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja turpmāk būs Līvija Karro, nevis Dace Silauniece. Tā Smiltenes novada pašvaldības dome lēma sēdē. D.Silauniece nevar ieņemt priekšsēdētājas amatu, jo līdz ar izmaiņām Bāriņtiesu likumā, kas stājās spēkā 1.jūliju noteiktas prasības, lai šo darbu veiktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Līvija Karro/

“Ja esošajā bāriņtiesas sastāva ir darbinieki, priekšsēdētājs un vismaz trīs bāriņtiesas locekļi, kuri nav apguvuši obligāto mācību programmu, tad bāriņtiesa neatbilst savai kompetencei pēc likuma. Tad līdz brīdim kamēr bāriņtiesas priekšsēdētāja vai locekļi, iegūst šo izglītību, bāriņtiesa sadarbojas ar citu tuvāko bāriņtiesu. Šajā gadījumā Apes novada bāriņtiesa neatbilst izglītības kvalifikācijai. Tādēļ ir sagatavots lēmums, ka līdz brīdim, kamēr notiek bāriņtiesu apvienošana un izveidota viena Smiltenes novada pašvaldības bāriņtiesa, noslēdz sadarbības līgumu. Atbrīvojam Apes novada bāriņtiesas priekšsēdētāju Daci Silaunieci no priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas, saglabājot viņai bāriņtiesas locekles amatu. Ieceļam šā brīža pienākumu izpildītāju par priekšsēdētāju Līviju Karro. Lēmumu pieņemšanas brīdī iesaistīties arī Smiltenes novada pašvaldības bāriņtiesa,” sēdē skaidroja Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju.

Ja iepriekš Bāriņtiesas locekļi bija vēlētas amatpersonas uz pieciem gadiem, tad no 1.jūlija Bāriņtiesas locekļi būs darbinieki. Šis ir pārejas perioda risinājumus, jo plānots, ka ar 1.oktobri darbu sāks jaunā novada bāriņtiesa. Lai būtu bāriņtiesas priekšsēdētājs, vajag maģistra grādu jurisprudencē, pedagoģijā vai medicīnā, kā arī jāiziet speciāli apmācības kursi pusgada garumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.