Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Invazīvo sugu apkarošanai pieejams 50 000 eiro finansējums

Foto: pixabay.com

Svešzemju invazīvo sugu apkarošanai mazo grantu projektu konkursā pieejams finansējums 50 000 eiro apmērā, informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums pieejams LLKC sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un Daugavpils universitātes projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros.

Pirmajā grantu konkursā pieejami 20 000 eiro, vienam projektam paredzot atbalstu no 1000 līdz 5000 eiro.

Atbalsta apjoms plānots līdz 100%, kas nozīmē, ka daļu izmaksu var nākties segt arī konkursa pretendentam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta apstiprināšanas gadījumā invazīvo sugu apkarošanas programma jāievieš ne ilgāk kā divu gadu laikā no līguma parakstīšanas brīža.

Pieteikties mazo grantu konkursā var kā fiziskas un juridiskas personas, tā sadarbības grupas un pašvaldības, kas savā vai pārvaldībā esošajā īpašumā vēlas izmēģināt invazīvo sugu ierobežošanu.

Pieteicēji aicināti iesniegt idejas inovatīvām, pašu izdomātām, Latvijā neizmantotām vai maz izmantotām metodēm invazīvo sugu apkarošanā. Saņemtos pieteikumus izvērtēs konkursa komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prioritāri konkursā tiks atbalstīti sešu invazīvo augu apkarošanas pasākumi – puķu sprigane Impatiens glandulifera, vārpainā korinte Amelanchier spicata, Kanādas zeltslotiņa Solidago canadensis, ošlapu kļava Acer negundo, krokainā roze Rosa rugosa, Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris. Taču LLKC norāda, ka arī citu sugu apkarošanai ir iespēja pretendēt un saņemt finansējumu.

Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapas atrodamas LLKC tīmekļvietnē “llkc.lv” vai projekta Lat Via Nature mājaslapā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.